fbpx

Blog

Dodano: 8 grudnia 2021
3 pomysły na zastosowanie paneli tapicerowanych w mieszkaniu

Panele tapicerowane są jednym z ciekawszych elementów dekoracyjnych ostatnich lat. Sprawdzą się w wielu wnętrzach oraz pomieszczeniach. Są nie tylko ozdobą, ale także spełniają funkcje praktyczne. Jak można je zaaranżować oraz gdzie znajdą swoje zastosowanie w domu? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Panele tapicerowane charakteryzują się bogatym wzornictwem oraz barwami. Dzięki czemu znajdą swoje zastosowanie w […]

Panele tapicerowane są jednym z ciekawszych elementów dekoracyjnych ostatnich lat. Sprawdzą się w wielu wnętrzach oraz pomieszczeniach. Są nie tylko ozdobą, ale także spełniają funkcje praktyczne. Jak można je zaaranżować oraz gdzie znajdą swoje zastosowanie w domu? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Panele tapicerowane charakteryzują się bogatym wzornictwem oraz barwami. Dzięki czemu znajdą swoje zastosowanie w wielu przestrzeniach. Sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach publicznych – w hotelach, restauracjach, przedszkolach czy kawiarniach, ale także z powodzeniem będzie można wykorzystać je w domowych wnętrzach. I to właśnie na nich dzisiaj się skupimy.

Miękkie panele tapicerowane składają się z trzech podstawowych elementów: drewnianej podstawy, obicia oraz miękkiego wypełnienia. Wykorzystywane w wielu aranżacjach, nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. Ponadto, gwarantują bezpieczeństwo użytkowania, dlatego bez obaw można je zamontować także w pokojach dziecięcych.

Jak zaaranżować panele tapicerowane w mieszkaniu?

1. Zagłówek tapicerowany do łóżka

Pierwszym pomysłem na zastosowanie paneli tapicerowanych w mieszkaniu jest wykorzystanie ich w sypialni – jako tapicerowany zagłówek. Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy i relaksujemy się po całym dniu ciężkiej pracy. Dlatego warto zadbać o jej funkcjonalność oraz klimat, który będzie sprzyjał wypoczynkowi.

Łóżko w sypialni jest najważniejszym meblem. Powinno być nie tylko wygodne, ale także funkcjonalne. Praktyczności łóżku nada zagłówek tapicerowany, który może stanowić komplet razem z łóżkiem lub może być osobnym elementem dekoracyjnym. Zagłówek wykonany na zamówienie może być w dowolnym kolorze, kształcie, rozmiarze oraz z dowolnej tkaniny. Warto wybrać taki, który będzie stanowił dopełnienie całej aranżacji oraz wpasuje się w styl, w którym została urządzona sypialnia.

Panele tapicerowane w formie zagłówka będą stanowiły swoistą bazę dla łóżka, a ich funkcje praktyczne sprawią, że nie tylko się wyśpisz, ale także będziesz mógł spędzać długie wieczory z ulubioną książką, wygodnie opierając się o ścianę z zagłówkiem.

Zagłówek tapicerowany do łóżka | myMODULO.pl

Łóżko tapicerowane w sypialni - Bydgoszcz, Toruń | myMODULO.pl

2. Siedzisko tapicerowane w przedpokoju

Przedpokój to miejsce, które odwiedzamy jako pierwsze w każdym mieszkaniu lub domu. Warto, aby stanowiło wizytówkę. Pomimo że nie mamy możliwości dodania tam zbyt wielu elementów dekoracyjnych, to przedpokój powinien spełniać przede wszystkim funkcje praktyczne.

Poza podstawowym elementem przedpokoju, jakim jest szafa lub wieszaki do pozostawienia okrycia wierzchniego, warto zadbać także o możliwość swobodnego zakładania butów. I tu z pomocą przychodzi siedzisko tapicerowane. Dzięki niemu nie tylko w sposób komfortowy ubierzemy obuwie, ale także odpoczniemy po wejściu do mieszkania czy odłożymy na nim torebkę lub zakupy.

Jeśli przedpokój jest mały i nie mamy możliwości zamontowania w nim pełnego siedziska, można pomyśleć także o wyborze wnęki. Stworzona jest także z paneli tapicerowanych, zajmuje mniej miejsca i najczęściej znajdzie swoje miejsce na rogu szafy. Będzie także pełniła funkcje praktyczne i estetyczne. Taki wybór sprawdzi się w mniejszych wnętrzach.

Przeczytaj także: Wizytówka domu – jak urządzić przedpokój?

3. Efektowna ozdoba w pokoju dziecięcym

Panele tapicerowane to nie tylko praktyczny i funkcjonalny wybór do sypialni czy przedpokoju. Trzecim miejscem na ich zastosowanie w mieszkaniu jest pokój dziecięcy. Doskonale sprawdzą się w przestrzeni najmłodszych domowników. Można je wykorzystać na wiele sposób. Jednym z nich będzie miękki zagłówek przy łóżku dziecka. I tu wyobraźnia nie zna granic! Z jednej strony mamy dowolność w wyborze kolorów oraz kształtów, a z drugiej – z paneli tapicerowanych można stworzyć nietypową układankę w formie klocków. Każde dziecko będzie zachwycone dekoracją.

Miękkie panele tapicerowane w pokoju dziecięcym mogą nawiązywać do ulubionych kształtów lub kolorów twojego dziecka. Z dostępnych wzorów, np. puzzli można ułożyć konkretny wzór. Dzięki temu powstanie kreatywna ściana w pokoju! To świetny sposób na zabawę połączoną z bezpieczeństwem. Bowiem panele będą amortyzować ewentualne uderzenia w czasie zabawy lub snu (jeśli zdecydujesz się zamontować panel w okolicach łóżka). To sprawdzony wybór gwarantujący spokój każdego rodzica.

Miękkie panele tapicerowane w pokoju dziecięcym | myMODULO.pl

Panel tapicerowany w pokoju chłopca | myMODULO.pl