fbpx

Blog

Dodano: 7 listopada 2021
Ścienne panele korkowe – co warto o nich wiedzieć?

Ciepłe, naturalnie urządzone i przyjazne środowisku wnętrza? To możliwe dzięki ściennym panelom korkowym, które ożywią każdą przestrzeń i nadadzą jej unikatowego designu. Co warto o nich wiedzieć i jak je wykorzystać w domowych oraz biurowych aranżacjach? Sprawdzamy w dzisiejszym wpisie. Unikalne i wyjątkowe wnętrza stają się coraz bardziej popularne. Nowoczesność w połączeniu z ekologią to […]

Ciepłe, naturalnie urządzone i przyjazne środowisku wnętrza? To możliwe dzięki ściennym panelom korkowym, które ożywią każdą przestrzeń i nadadzą jej unikatowego designu. Co warto o nich wiedzieć i jak je wykorzystać w domowych oraz biurowych aranżacjach? Sprawdzamy w dzisiejszym wpisie.

Unikalne i wyjątkowe wnętrza stają się coraz bardziej popularne. Nowoczesność w połączeniu z ekologią to nie tylko najnowszy trend, ale także sposób na zadbanie o środowisko. W mieszkaniach i domach coraz częściej myślimy nie tylko o ładnych wnętrzach. Aranżacje i inspiracje łączymy z nurtem w stylu zero waste. Jest na to wiele sposób, a jeden z nich chcielibyśmy przybliżyć w dzisiejszej publikacji.

Czym są ścienne panele korkowe?

Ścienne panele korkowe to panele, które zostały wykonane z materiału odnawialnego, nadającego się do recyclingu biodegradowalnego – korka. Naturalny korek jest produktem ubocznym przy produkcji korków do win, dzięki czemu panele ścienne są nie tylko przyjazne środowisku, ale także biodegradowalne. Panele korkowe to połączenie najwyższej jakości oraz unikatowego designu.

Panele pochodzące z korka posiadają kilka właściwości oraz cech, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim doskonale izolują termicznie, co wpływa na komfort cieplny pomieszczenia. Poza tym mają działanie akustyczne – doskonale wyciszają wnętrze. Dzięki nim dźwięk nie wydostaje się na zewnątrz pomieszczenia. To świetne połączenie właściwości akustycznych z zachowaniem estetyki aranżacji.

Gdzie i jak można zastosować ścienne panele korkowe?

Ścienne panele korkowe sprawdzą się w wielu wnętrzach. Są łatwe w montażu, dlatego bez problemu można zamontować je samodzielnie nie tylko w mieszkaniu, ale także w biurze. Panele Corkbee to sprawdzony sposób na wyjątkową i unikalną dekoracje ścienną. Znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba połączenia trzech elementów – designu, termoizolacji oraz akustyki.

Panele korkowe w mieszkaniu

Dekoracyjne panele ścienne są ozdobą i dopełnieniem całej aranżacji wnętrza. W mieszkaniu czy domu znajdą wiele zastosowań. Stanowiąc naturalną izolację i akustykę na pewno warto pomyśleć o zamontowaniu takich paneli w pokoju dziecięcym. To właśnie tam głośna zabawa trwa w najlepsze, a dzięki panelom można uniknąć przedostawaniu się dźwięków na zewnątrz pomieszczenia.

Panele korkowe montowane na ścianę można także wykorzystać jako element dekoracyjny przy schodach. Dzięki sporym możliwościom ułożenia paneli każdy wzór będzie wyjątkowy i unikalny. A w trakcie wchodzenia po schodach, dysponujemy ścianą, którą warto zagospodarować w niecodzienny sposób. Stąd pomysł na wyłożenie jej właśnie korkowymi panelami.

Wiele wzorów i aż 11 dostępnych kolorów paneli sprawi, że pomogą odmienić niemal każde wnętrze. Można zamontować je także w salonie, na ścianie z telewizorem lub w jadalni. Zastosowań jest wiele, a jedyne co nas ogranicza to własna wyobraźnia.

Panele korkowe w mieszkaniu | myMODULO.pl

Panele korkowe w biurze

Innym miejscem, w którym ścienne panele korkowe znajdą swoje zastosowanie jest biuro. Doskonała, dla tego typu dekoracji ściennych, będzie recepcja. Jest to miejsce reprezentacyjne, w którym zatrzymuje się każdy, kto odwiedza dane biuro. Właśnie dlatego warto urządzić tę część  z klasą i wysublimowaną elegancją. Dlatego panele z korka będą się w tym miejscu wręcz idealnie.

Innym pomieszczeniem w biurze, w którym spotykamy się z gośćmi, jest sala konferencyjna. Ta przestrzeń jest wyjątkowa, ponieważ często przeprowadzane są w niej ważne spotkania (także online), rozmowy, szkolenia czy zebrania działów lub najważniejszych osób w firmie. Dlatego warto zadbać o wyjątkowość i nienaganność tej przestrzeni. Panele korkowe 3D idealnie wpasują się w specyfikę oraz aranżację tego wnętrza. A wyjątkowy design sprawi, że ważne rozmowy z klientami zakończą się niemal zawsze sukcesem.

Panele korkowe w sali konferencyjnej | myMODULO.pl

Inne miejsca na zastosowanie paneli korkowych

Panele korkowe są na tyle uniwersalnym produktem, że można zastosować je także w innych przestrzeniach. Na pewno sprawdzą się w obiektach noclegowych, takich jak hotele czy pensjonaty. Znajdą swoje zastosowanie nie tylko w recepcji, ale także w holu głównym, restauracji czy kawiarni. Można je zamontować także w obiektach użyteczności publicznej. Poczekalnie w przychodniach czy sale zabaw dla dzieci będą także doskonałym miejscem dla tego typu dekoracji. A dzięki swoim właściwościom spełnią nie tylko funkcje estetyczne, ale i praktyczne.

Panele korkowe w restauracji | myMODULO.pl