fbpx

Blog

Dodano: 5 kwietnia 2024
Praktyczne dodatki do pokoju dziecka

Wyposażenie pokoju dziecka jest kluczowe w urządzaniu przestrzeni dopasowanej do wieku pociechy. Z jednej strony najważniejsze są meble, dzięki którym dziecko będzie czuło się komfortowo w swoim wnętrzu. Z drugiej zaś dodatki, które sprawią, że pokój stanie się funkcjonalny i praktyczny, a wszystko co najpotrzebniejsze będzie pod ręką. Sprawdź, jakie praktyczne dodatki do pokoju dziecka […]

Wyposażenie pokoju dziecka jest kluczowe w urządzaniu przestrzeni dopasowanej do wieku pociechy. Z jednej strony najważniejsze są meble, dzięki którym dziecko będzie czuło się komfortowo w swoim wnętrzu. Z drugiej zaś dodatki, które sprawią, że pokój stanie się funkcjonalny i praktyczny, a wszystko co najpotrzebniejsze będzie pod ręką. Sprawdź, jakie praktyczne dodatki do pokoju dziecka warto wybrać.

Wyposażenie i urządzenie pokoju dziecka w znacznym stopniu jest uzależnione od jego wieku. Każdy maluch będzie potrzebował czegoś innego. Dzisiaj skupimy się na dodatkach, które będą praktyczne, funkcjonalne oraz estetyczne. Sprawdzą się przede wszystkim w pokoju dziecka w wieku przedszkolnym oraz szkolnym i wpłyną na jego kreatywność, a także lepszą organizację przestrzeni.

Jakie praktyczne dodatki do pokoju dziecka warto wybrać?

Ekspozytory na autka

Ekspozytory na autka to praktyczny element dekoracyjny, dzięki któremu Twoje dziecko będzie mogła zawsze utrzymać w porządku i ładzie swoje cenne zdobycze, jakimi są resoraki. Organizery są w różnych kształtach, a każdy z nich ma określoną ilość miejsc na samochodziki. To bardzo praktyczny dodatek do pokoju małego chłopca, który uwielbia zwierać i kolekcjonować auta. Dzięki półce samochodziki zawsze będą uporządkowane, a każde znajdzie swoje miejsce w „wiszącym” garażu.

Organizer na autka w kształcie straży pożarnej - do pokoju chłopca | myMODULO.pl

Ekspozytory są dostępne w różnych wzorach. I tak mamy do wyboru ekspozytor w kształcie autobusu – ogórka na 82 miejsca postojowe, półka Moster Truck na 68 miejsc, półka w kształcie samochodu straży pożarnej na 68 miejsc na autka, półka w kształcie tira na 75 małych autek, charakterystyczny traktor na 64 miejsca postojowe oraz półka w kształcie wywrotki na 73 samochodziki. Wszystkie organizery dostępne są w półkach drewnianych do pokoju dziecka.

Ekspozytor na autka resoraki - wywrotka | myMODULO.pl

Ekspozytory na ludziki

Inną formą półki ściennej do pokoju dziecka, która będzie nie tylko estetyczny, ale także funkcjonalnym dodatkiem, jak i  miejscem przechowywania i eksponowania jest dedykowany ekspozytor na ludziki LEGO. Każdy zestaw klocków LEGO posiada co najmniej jednego ludzika, który powinien mieć swoje miejsce w pokoju dziecka. Półka w kształcie ludzika sprawdzi się doskonale na ludziki, które od dzisiaj będą zawsze uporządkowane, a każdy z nich znajdzie swoje miejsce.

Półka występuje zarówno w czarnej, jak i białej wersji kolorystyczne. W zależności od rodzaju, miejsc na ludziki jest albo 34 albo 41. Dla prawdziwych fanów Batmana dostępna jest także wersja w kształcie tego bohatera z bajek i filmów. Batman także pomoże w utrzymaniu ludzikowych porządków, a zmieści się na nim 41 figurek.

Tablice kredowo-magnetyczne

Funkcjonalnym i praktycznym elementem pokoju każdego dziecka będą sprzęty, które wpłynął na rozwinięcie kreatywności oraz wyobraźni malucha. Takim właśnie praktycznym dodatkiem do pokoju dziecka będzie jedna z tablic kredowo-magnetycznych.

Tablice kredowo-magnetyczne występują w różnych kształtach, rozmiarach oraz kolorach. Z jednej strony wyróżniają się ponadczasowym designem, który będzie pasował do pokoju każdego malucha. Spośród dostępnych wzorów znajdziesz idealnie pasujący zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki.

Kształt głowy pandy, królika, kota, jednorożca, samochodu, batmana, dinozaura czy traktora – to tylko niektóre z dostępnych tablic. Bez względu na to, na który wzór się zdecydujesz, tablica będzie służyła zabawie zarówno wśród młodszych, jak i starszych dzieci. Tablica jest magnetyczna oraz kredowa, co oznacza, że można po niej rysować kredą, jak i przyczepiać do niej swoje ulubione magnesy. Zalecamy stosowanie lekkich magnesów, które posiadają na odwrocie materiał magnetyczny na całej swojej powierzchni. Będą świetnym dodatkiem do gier i zabaw wśród najmłodszych.