fbpx

Blog

Dodano: 20 lutego 2024
Panele, zagłówki i siedziska tapicerowane w nietypowych kształtach

Panele, zagłówki i siedziska tapicerowane to dekoracje ścienne, które sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Tworzą wyjątkową ozdobę połączoną z praktycznym rozwiązaniem i komfortowym oparciem w różnych przestrzeniach. Co warto o nich wiedzieć oraz jakie są nietypowe kształty paneli? Przeczytaj w najnowszym wpisie na blogu. Panele tapicerowane stały się modnym i popularnym trendem w aranżacjach wnętrz. […]

zagłówek w kształcie muszli

Zdjęcie: Home & Living Wnętrza

Panele, zagłówki i siedziska tapicerowane to dekoracje ścienne, które sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Tworzą wyjątkową ozdobę połączoną z praktycznym rozwiązaniem i komfortowym oparciem w różnych przestrzeniach. Co warto o nich wiedzieć oraz jakie są nietypowe kształty paneli? Przeczytaj w najnowszym wpisie na blogu.

Panele tapicerowane stały się modnym i popularnym trendem w aranżacjach wnętrz. Sprawiają, że przestrzeń jest przytulna, ciepła i komfortowa. Znajdują swoje zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Bardzo często wykorzystywane są jako obicia ścian w okolicy łóżek (także dziecięcych), w pokojach dziecka oraz w takich miejscach, jak przedszkola czy sale zabaw. Tutaj przeczytasz więcej o panelach tapicerowanych i tym, co warto o nich wiedzieć.

Siedziska tapicerowane dedykowane są przedpokojowi oraz wnętrzom w hotelach, restauracjach czy kawiarniach. Są miłe w dotyku, wygodne w siedzeniu oraz przytulne dla oka. Będą stanowiły dopełnienie całego wnętrza i staną się klamrą zamykającą przestrzeń. Przeczytaj więcej o tym, gdzie można zastosować siedziska tapicerowane.

Zagłówki tapicerowane znajdą swoje zastosowanie w łóżkach tapicerowanych, zarówno w sypialni dorosłych, jak i pokoju dziecka. Cieszą się coraz większą popularnością, ze względu nie tylko na wygodę użytkowania, ale także przytulność oraz praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Dają możliwość pełnego odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu pracy lub wyczerpujących lekcjach w szkole. Tutaj przeczytasz więcej o łóżkach tapicerowanych do sypialni – jakie wybrać?

Panele tapicerowane w nietypowych kształtach

Skoro już napisaliśmy o tym, w jaki sposób można wykorzystać panele tapicerowane, to warto przybliżyć kształty, w których można stworzyć wyjątkowe aranżacje we wnętrzach.

Panele tapicerowane półwałki

Miękkie panele tapicerowane w kształcie półwałka zostały wypełnione gąbką, dzięki czemu mogą pełnić rolę poduszki. Sprawdzą się jako zagłówek czy miękka ściana w strefie zabawy w pokoju dziecka. Tworzą efektowną dekorację ścienną, chronią przed uderzeniem podczas zabaw i doskonale wygłuszają pokój. Sprawdzą się zarówno w sypialni rodziców, jak i pokoju ich pociechy.

Panele tapicerowane w kształcie półwałka | myMODULO.pl

Zdjęcie: Home & Living Wnętrza

Panele tapicerowane w kształcie półwałka będą także świetnie prezentować się w przedpokoju. Mogą być wykorzystane do małej powierzchni, jako siedzisko tapicerowane z oparciem lub do większej przestrzeni, w której pokryją całą ścianę.

Panele tapicerowane w kształcie jodełki

Panel tapicerowany w kształcie równoległoboku idealnie sprawdzi się do aranżacji ściany, na której chcemy uzyskać efekt jodełki. Panele mają dwa boki do wyboru – prawy i lewy. Jeśli chcesz uzyskać efekt jodełki, należy kupić taką samą ilość paneli prawo- i lewobocznych. Aksamitna tkanina, którą pokryty jest panel, gwarantuje stworzenie bezpiecznego miejsca do zabawy w pokoju dziecka oraz efektownej dekoracji ściennej w salonie lub przedpokoju.

Panele tapicerowane w kształcie jodełki | myMODULO.pl

Zdjęcie: Home & Living Wnętrza

Panele tapicerowane w romby

Panele tapicerowane w romby to kolejny pomysł na nietypową dekorację ścienną. Wykorzystując kształty paneli można ułożyć wyjątkowe wzory oraz bawić się ich kolorami. Romby sprawdzą się zarówno jako zagłówek do łóżka tapicerowanego, jak i oparcie w przedpokoju przy siedzisku. Można je układać zarówno w pionie, poziomie, jak i tworząc zamknięte sześciokątne formacje.

Bez względu na to, który kształt paneli tapicerowanych wybierzesz, za każdym razem możesz połączyć je także z ozdobnymi listwami. Listwy stanowią unikalny i nowoczesny sposób dekoracji. Świetnie wyglądają na ścianie i stanowią idealne dopełnienie całej aranżacji. Można je wykorzystać jako element dekoracyjny pomiędzy panelami tapicerowanymi, ale nie tylko. Są estetyczne i trwałe, dzięki czemu znajdą swoje zastosowanie w nieograniczonej liczbie aranżacji.