fbpx

Blog

Dodano: 24 listopada 2022
Siedziska tapicerowane – gdzie je zastosować?

Siedziska tapicerowane stosunkowo niedawno pojawiły się w aranżacjach wnętrz. Pomimo krótkiego stażu, znalazły grono zwolenników, którzy chętnie je wykorzystują w swoich projektach wykończenia mieszkań. Ale nie tylko. Gdzie znajdziemy zastosowanie siedzisk tapicerowanych? O tym przeczytasz w poniższym wpisie. Urządzając mieszkanie coraz częściej decydujemy się na zastosowanie mebli tapicerowanych. Są wygodne, komfortowe, ale także praktyczne i […]

Siedziska tapicerowane stosunkowo niedawno pojawiły się w aranżacjach wnętrz. Pomimo krótkiego stażu, znalazły grono zwolenników, którzy chętnie je wykorzystują w swoich projektach wykończenia mieszkań. Ale nie tylko. Gdzie znajdziemy zastosowanie siedzisk tapicerowanych? O tym przeczytasz w poniższym wpisie.

Urządzając mieszkanie coraz częściej decydujemy się na zastosowanie mebli tapicerowanych. Są wygodne, komfortowe, ale także praktyczne i funkcjonalne. Ich wybór jest ogromny o czym możesz przekonać się zaglądając na naszą ofertę paneli tapicerowanych. Zagłówki, dekoracyjne panele tapicerowane na ścianę, łóżka aż po siedziska, które przybliżymy a dalszej części wpisu.

Czym jest siedzisko tapicerowane?

Siedzisko tapicerowane to niewątpliwie jeden z ciekawszych elementów wystroju wnętrz. Znajdzie swoje zastosowanie w wielu aranżacjach, o czym przeczytasz poniżej. Ale czym właściwie jest siedzisko tapicerowane? To obite przyjemnym, miękkim w dotyku materiałem, specjalne panele, które montuje się we wnękach lub tworzy je na potrzeby zamontowania siedziska. Mogą być różnej wysokości, szerokości oraz głębokości w zależności od indywidualnych preferencji. To samo dotyczy wyboru kolorów czy tkaniny, z której będą wykonane. Siedziska tapicerowane tworzone są pod konkretny wymiar, dzięki czemu każde będzie unikalne i jedyne w swoim rodzaju!

Siedzisko tapicerowane – gdzie znajdzie swoje zastosowanie?

Przedpokój

Siedzisko tapicerowane może być wykorzystane w kilku domowych pomieszczeniach. Najbardziej popularne zastosowanie znajdzie w przedpokoju. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu zyskamy miejsce, na którym można usiąść i bez problemu założyć lub zdjąć buty albo poczekać na pozostałych domowników. Funkcjonalnym zastosowaniem siedzisk jest wykorzystanie przestrzeni w jego wnętrzu. Bowiem jeśli zdecydujesz się na zabudowaną wersję, można jej użyć jako schowka na różne szpargały, wymienną parę obuwia lub akcesoria do czyszczenia i dbania o buty.

Siedzisko tapicerowane w przedpokoju nie musi występować solo. Może być częścią całego kompletu, połączonego ze ścianą, wykonaną także z tego samego materiału i koloru. Można wzbogacić to również o zamontowanie w ścianie i ukrycie gniazdek, które niekiedy przydają się do szybkiego podładowania telefonu. Warto pomyśleć także o zamontowaniu zewnętrznych wieszaków, które znajdą swoje zastosowanie do powieszenia okryć wierzchnich oraz dodatkowej półki, która będzie służyła do odłożenia zimowych dodatków, jak szalik czy czapka.

Przeczytaj także: Wizytówka domu – jak urządzić przedpokój?

Jadalnia

Innym miejscem, w którym można zastosować siedzisko tapicerowane będzie jadalnia. Kuchenne siedzisko jest szczególnie ważne dla domowników, którzy uwielbiają wspólny czas spędzać razem, przy stole. Pojedyncze siedziska krzeseł dodadzą nowoczesnego i zarazem eleganckiego wyglądu każdej jadalnianej przestrzeni. A jeśli dysponujesz wnęką okienną, warto pomyśleć nad zabudową jej w formie właśnie siedziska tapicerowanego. Do tego można dodać kolorowe, pluszowe poduszki i miejsce na poranną kawę czy popołudniową książkę gotowe.

Sypialnia i garderoba

Siedzisko tapicerowane znajdzie swoje zastosowanie także w sypialni lub garderobie. Często wykorzystuje się je jako pufę do damskich toaletek. Praktyczne oraz miłe dla oka, spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Jeśli dysponujesz dużą powierzchnią sypialni, którą chcesz praktycznie zagospodarować, można także pomyśleć o siedzisku, na którym z przyjemnością spędzisz wolny czas. Natomiast w garderobie siedzisko tapicerowane posłuży jako mebel, który można wykorzystać do przebrania się lub schowania w nim akcesoriów lub innych gadżetów. Dzięki zastosowanej skrzyni będą to dodatkowa przestrzeń do zagospodarowania.

Jakie są zalety siedziska tapicerowanego?

Siedzisko tapicerowane można zastosować w różnych domowych przestrzeniach. To jego niewątpliwie ważniejsza zaleta. Możliwości aranżacyjnych jest całe mnóstwo. Od wyboru spośród bogatej gamy kolorów, po materiał użyty do wykonania siedziska. Indywidualne podejście do każdej realizacji sprawia, że można stworzyć unikalną, jedyną w swoim rodzaju przestrzeń.

Ponadto to praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w przedpokoju, sypialni, garderobie czy jadalni. Siedzisko jest miłe dla oka, stanowi nietuzinkowe rozwiązanie w każdym domu. Będzie także funkcjonalnym miejscem, w które można schować różne drobiazgi. Jeśli zdecydujemy się na wybór odpowiedniej i łatwej w czyszczeniu tkaniny to posłuży przez wiele lat.