fbpx

Blog

Dodano: 25 lipca 2022
Panele tapicerowane – co warto o nich wiedzieć?

Komfortowe wnętrza to marzenie wielu z nas. Coraz częściej w aranżacjach mieszkań lub domów szukamy sposobu na ocieplenie wyglądu, dodanie elementów, które sprawią, że wnętrze będzie jeszcze bardziej przytulne. Czy takie zastosowanie będą miało panele tapicerowane? Sprawdzamy w dzisiejszym wpisie. Czym są panele tapicerowane? Panele tapicerowane od kilku lat służą jako dekoracja w aranżacjach wnętrz. […]

Komfortowe wnętrza to marzenie wielu z nas. Coraz częściej w aranżacjach mieszkań lub domów szukamy sposobu na ocieplenie wyglądu, dodanie elementów, które sprawią, że wnętrze będzie jeszcze bardziej przytulne. Czy takie zastosowanie będą miało panele tapicerowane? Sprawdzamy w dzisiejszym wpisie.

Czym są panele tapicerowane?

Panele tapicerowane od kilku lat służą jako dekoracja w aranżacjach wnętrz. Zbudowane są z płyt, które na całej długości wyłożone są gąbką lub pianką poliuretanową. Wierzchnia warstwa to materiał – tkaninowe obicie. Grubość płyty waha się od 4 do 7 centymetrów. Konstrukcja jest prosta, jednak ilość wzorów i kolorów może przyprawić o zawrót głowy…

Tapicerowane panele ścienne to dekoracja, która nie ma, w zasadzie żadnych, ograniczeń w wyborze tekstury oraz barwy. Coraz to nowo pojawiające się wzory dają popis architektom wnętrz, którzy niekiedy wybierają bardzo odważne propozycje. Mając szerokie pole do działania jesteśmy w stanie wykreować i dopasować tapicerkę do aranżacji niemal każdego pomieszczenia. Bez względu na to, jaki wzór i kolor wybierzesz, panele tapicerowane odwdzięczą się przyjemnością nie tylko dla oka. Są bowiem przede wszystkim miękkie i przytulne w dotyku oraz stanowią dodatkową warstwę izolacyjną na ścianie. Dlatego tak często widujemy je w różnych aranżacjach.

Jak wykorzystać panele tapicerowane?

Panele tapicerowane sprawdzą się w wielu miejscach. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, a to tylko kilka przykładowych przeznaczeń tego typu dekoracji ściennej:

Miękka ściana, nie tylko w przedpokoju

Jeśli posiadasz w domu lub mieszkaniu miejsca, o które często się opierasz, warto zastosować w tym punkcie panele tapicerowane. Bardzo często stosuje się je w przedpokoju, jako oparcie ściany przy której znajduje się siedzisko lub ławka, na której można usiąść i ubrać lub zdjąć buty. Podobne zastosowanie „miękkiej ściany” można wykorzystać w jadalni – jeśli zamiast krzeseł przy stale znajduje się ławka, to miejsce na ścianie można przeznaczyć pod panele, które sprawdzą się idealnie jako oparcie.

Zagłówek przy łóżku

Bardzo częstym zastosowaniem paneli tapicerowanych jest wykorzystanie ich jako zagłówka przy łóżku. Zarówno w sypialni rodziców, jak i w pokoju dziecka. To bardzo praktyczny element, dzięki któremu wieczorne czy poranne czytania nie będzie stanowiło żadnego problemu. Zagłówek może być zbudowany na wiele sposobów. Można go przymocować na całej długości ściany lub tylko na jej części. Kolorystyka i faktura zależeć będą od całej aranżacji przestrzeni, ale możliwości jest wiele. Przed montażem paneli tapicerowanych warto zastanowić się czy przy łóżku powinny znajdować się gniazdka na prąd oraz lampki nocne. Te elementy powinieneś zaplanować wcześniej, aby móc wyciąć otwory na nie w panelu.

Projekt – Domowe Kreatury (https://www.facebook.com/DomoweKreatury)

Lepsza akustyka przestrzeni

Panele tapicerowane znajdą swoje zastosowanie także w aranżacjach biurowych. Recepcje, sale konferencyjne, przestrzenie typu open space z wydzielonymi stanowiskami pracy – to miejsca, które potrzebują wyciszenia i lepszej akustyki. Dlatego warto pomyśleć o montażu paneli tapicerowanych, które także wpłyną na estetykę i aspekt wizualny. Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie dekoracyjnych paneli ściennych także w pomieszczeniach domowych, to dodatkowe wygłuszenie z pewnością przyda się w pokoju dziecięcym, gdzie często zabawa w gronie przyjaciół przeradza się w całkiem spory harmider…

Poprawa komfortu w dziecięcym pokoju

Pokój dziecka to oaza spokoju nie tylko dla maluchów, ale przede wszystkim dla rodziców. Dziecko powinno czuć się w nim komfortowo i przytulnie, a rodzice powinni odczuwać bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest praktyczne i funkcjonalne urządzenie pokoju dla pociechy. Z pomocą przyjdą panele tapicerowane, które pomogą zadbać o komfort, funkcjonalność i poczucie swobody oraz bezpieczeństwa. Panele w pokoju dziecka sprawdzą się przede wszystkim w formie zagłówka przy łóżku oraz na innej ścianie, która stanowi potencjalne zagrożenie w czasie zabawy.

Miękkie panele tapicerowane w pokoju dziecięcym | myMODULO.pl

Panele tapicerowane sprawdzą się w wielu aranżacjach oraz pomieszczeniach. Bogaty wybór sprawdzi, że znajdą swoje zastosowanie nie tylko w domu, ale także w biurze, przedszkolu, żłobków oraz innych pomieszczeniach użyteczności publicznej. Warto sprawdzić dostępne wzory paneli tapicerowanych i zdecydować, który i gdzie będzie najbardziej pasował w twojej aranżacji.