fbpx

Blog

Dodano: 14 stycznia 2022
Urządzamy domowe biuro

Biuro to ważne miejsce w każdej domowej przestrzeni. Szczególnie, kiedy praca z biura została przeniesiona do domu. Jak urządzić domowe biuro i o czym warto pamiętać? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Ciepłe i przytulne wnętrza to domena każdego nowoczesnego mieszkania. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, domowa przestrzeń często musiała zamienić się także w biurową przestrzeń. Wygospodarowanie […]

Biuro to ważne miejsce w każdej domowej przestrzeni. Szczególnie, kiedy praca z biura została przeniesiona do domu. Jak urządzić domowe biuro i o czym warto pamiętać? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Ciepłe i przytulne wnętrza to domena każdego nowoczesnego mieszkania. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, domowa przestrzeń często musiała zamienić się także w biurową przestrzeń. Wygospodarowanie miejsca na domowe biuro nie jest łatwym zadaniem – szczególnie, kiedy wnętrze zostało już urządzone. Gdy dopiero jesteś na etapie planowania oraz aranżacji – łatwiej znajdziesz odpowiednie miejsce, spełniające funkcje zacisznego i kreatywnego biura. Jak je urządzić i na co zwrócić uwagę?

Wybór miejsca na domowe biuro

Pierwszym krokiem mającym na celu urządzenie domowego biura będzie wybór odpowiedniego miejsca. W małych mieszkaniach na pewno będzie to bardziej skomplikowane niż w domu, gdzie na biuro możemy przeznaczyć osobne pomieszczenie. Staraj się wybrać miejsce zaciszne, które nie znajduje się w ciągu komunikacyjnym. Warto, aby biurko było ustawione przodem lub bokiem do okna – dzięki temu promienie światła nie będą odbijały się w monitorze komputera.

Zacisznym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu będzie sypialnia. Jeśli dysponujesz tylko dwoma pokojami to bardziej sypialnię niż pokój dzienny rekomendujemy do stworzenia biurowej przestrzeni. W sypialni jest więcej spokoju – to miejsce z założenia powinno być pełne wyciszenia. Po zakończonej pracy, możesz zamknąć drzwi do sypialni i zmienić przestrzeń na salon, gdzie odpoczniesz po całym dniu spędzonym przy zawodowych obowiązkach. A gdy relaks w salonie się zakończy, wrócisz do sypialni, gdzie udasz się na zasłużony wypoczynek.

Jeśli natomiast biurowa przestrzeń będzie osobnym pomieszczeniem, masz pełne spectrum możliwości. Od dowolnego wyboru mebli, przez aranżacje przestrzeni, wybór kolorystyki, dodatków oraz przeniesienia całego zawodowego życia do jednego miejsca, które możesz zamknąć w dowolnej chwili. Taka przestrzeń jest bardzo ważna, szczególnie dla osób, które cały czas pracują tylko z domu.

 

Jak zaaranżować domowe biuro?

Wyposażenie domowego biura warto rozpocząć od samej aranżacji. Jeśli dysponujesz wydzielonym miejscem w innym pomieszczeniu, spraw, aby wkomponowało się ono w całą przestrzeń. Jeśli biurko lub krzesło będzie znajdowało się bezpośrednio przy ścianie – warto o nią zadbać korzystając np. z paneli akustycznych z filcu. Panele przymocowane na ścianie będą spełniały dwie funkcje – akustyczną, ponieważ doskonale pochłaniają dźwięki, tłumiąc jednocześnie pogłosy oraz funkcje dekoracyjną. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, a szeroki wybór kolorów sprawi, że wkomponują się w każde wnętrze.

Innym sposobem na aranżacje domowego biura będzie zastosowanie paneli piankowych na ścianę. Miękkie panele dają możliwość dowolnego wystroju, a jedynym ograniczeniem jest wyłącznie nasza kreatywność. Duży wybór wzorów oraz kolorów sprawi, że każda biurowa przestrzeń zmieni się nie do poznania. Panele piankowe są odporne na odkształcenia, więc z pewnością można je zamontować na ścianie graniczącej z krzesłem. Posiadają także właściwości akustyczne – wyciszą oraz wygłuszą wnętrze i sprawią, że będzie lepiej zaizolowane. A do tego nadadzą wyjątkowego oraz unikalnego wyglądu domowej przestrzeni biurowej.

Jeśli twoje wnętrze jest urządzone w drewnianym, naturalnym stylu, warto rozważyć, aby biuro posiadało także takie elementy. Do aranżacji takiego wnętrza proponujemy panele korkowe. To unikalna seria paneli ściennych 3D, która będzie doskonale wyglądać w biurowej przestrzeni. Panele wykonane z naturalnego korka sprawdzą się wszędzie tam, gdzie design łączy się z jakością oraz unikalnością. Będą prezentować się wyjątkowo w każdej aranżacji domowego biura.

Wyposażenie domowego biura

Gdy już gotowa jest aranżacja, czas na wyposażenie. Najważniejszym elementem każdej zawodowej przestrzeni będzie biurko. Powinno być tak duże, aby swobodnie zmieścił się na nim komputer, monitor, myszka, kalendarz, lampka biurowa, kubek z ulubionym napojem oraz kilka drobiazgów niezbędnych do pracy. Pamiętaj o przestrzeni na nogi. Jeśli biurko będzie dosunięte do samej ściany, warto aby nie było zbyt wąskie. Im węższe biurko, tym mniej miejsca znajdzie się pod nim na nogi. A podstawowe zasady ergonomii przestrzeni biurowej mówią, że stopy powinny leżeć płasko na podłodze, a zgięte w kolanach nogi powinny tworzyć kąt 90 stopni. Jeśli tak jest to znaczy, że przestrzeń pod biurkiem jest wystarczająca.

Jeśli wnętrze na to pozwala, warto, aby w biurze znalazł się regał lub półki na najważniejsze dokumenty, zielone rośliny, które pomogą odpocząć oczom oraz oczyszczą powietrze z toksyn i wytworzą tlen oraz plakat lub obraz, który zrelaksuje nie tylko oczy, ale także będzie motywującym elementem do dalszego działania.