fbpx

Blog

Dodano: 30 kwietnia 2021
Wizytówka domu – jak urządzić przedpokój?

Podczas planowania wystroju wnętrza domu czy mieszkania, przedpokój często zostaje pominięty. W najlepszym wypadku aranżowany jest na samym końcu. Niesłusznie! Wydaje nam się, że nie spędzamy w tym miejscu zbyt wiele czasu, jednak jest ono wizytówką całego naszego mieszkania. To w korytarzu witamy i żegnamy gości, przygotowujemy się przed wyjściem do pracy czy szkoły, w […]

Podczas planowania wystroju wnętrza domu czy mieszkania, przedpokój często zostaje pominięty. W najlepszym wypadku aranżowany jest na samym końcu. Niesłusznie! Wydaje nam się, że nie spędzamy w tym miejscu zbyt wiele czasu, jednak jest ono wizytówką całego naszego mieszkania. To w korytarzu witamy i żegnamy gości, przygotowujemy się przed wyjściem do pracy czy szkoły, w końcu to właśnie przedpokój wita nas po dniu pełnym wrażeń.

Warto zadbać o wystrój przedpokoju i sprawić aby był funkcjonalny.

Oto kilka wskazówek, o czym należy pamiętać.

Ściany i podłogi

Warto wybrać dobrej jakości zmywalne farby. Ma to szczególne znaczenie w małych wąskich korytarzach, gdzie istnieje ryzyko zarysowań czy zabrudzeń. Przedpokoje najczęściej pozbawione są światła dziennego, dlatego wykorzystajmy  jasne, neutralne kolory. Podłoga odporna na ścierania to podstawa w każdym korytarzu. Podłoga o jasnej barwie optycznie powiększy przestrzeń.

Funkcjonale meble

W przedpokoju powinno znaleźć się miejsce zarówno na ubrania wierzchnie domowników, a także gości. Ponadto należy zadbać o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania obuwia. Warto to przemyśleć, aby później nie borykać się z problemem dużej ilości butów nie mających swojego miejsca i walających się w przejściu.

Wygodne siedzisko tapicerowane

Siedzisko tapicerowane doda przytulności i ciepła każdemu wnętrzu. Siedzisko tapicerowane może stanowić wypełnienie wnęki w zabudowie meblowej. Siedzisko wykonane w kontrastowym kolorze doda niepowtarzalnego charakteru.

Wygodne siedzisko tapicerowane niezbędne w każdym przedpokoju | myMODULO.pl

Siedzisko tapicerowane to bardzo funkcjonalny element wystroju. Pozwala na swobodne  ubranie obuwia, krótki odpoczynek. Często w korytarzu toczą się rozmowy przed pożegnaniem z gośćmi, dobrze jest wygodnie usiąść.

Do przedpokoju warto wybrać tkaniny łatwe w utrzymaniu czystości. myMODULO ma w swojej ofercie ogromny wybór tkanin, których czyszczenie jest łatwe i przyjemne. Tkaniny, które będą służyć przez wiele lat.

Wygodne siedzisko tapicerowane to sprawdzony element każdego przedpokoju | myMODULO.pl
Wnęka tapicerowana

W myMODULO zamówisz panele pod wymiar zabudowy stolarskiej. Dobierzesz tkaninę na miarę swoich potrzeb i możliwości. Ustalisz dowolny wzór. Mogą to być klasyczne prostokąty, niezwykle modne pionowe pasy lub bardzo eleganckie pikowania, które dopełnią wnętrza w stylu glamour.

Lustro

Lustro to niezwykle ważny element, którego nie może zabraknąć w przedpokoju. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie lustra jako frontu szafy. Oczywiście lustra optycznie powiększą zazwyczaj i tak małe przedpokoje.

Lustro to niezwykle ważny element wystroju każdego przedpokoju | myMODULO.pl

Projekt przedpokoju: Izabela Bujalska – Grygorcewicz, Izabell-in, wnęka tapicerowana: myMODULO

Dekoracyjne panele ścienne

Ciekawą propozycją dla przedpokoju mogą być panele korkowe lub panele drewniane. Panele stanowią oczywiście wyjątkową dekorację ścian. Jednak ich dodatkową funkcją jest zabezpieczenie przed zabrudzeniami czy otarciami. Zarówno korek jak i drewno sprawią, ze wnętrze będzie bardziej przytulne. Swoje zastosowanie w korytarzu znajdą również ponadczasowe lamele drewniane.

Dekoracyjne panele ścienne jako element dekoracyjny przedpokoju | myMODULO.pl
Panele korkowe Corkbee

Lamele i panele poliuretanowe Kalithea | myMODULO.pl
Lamele i panele poliuretanowe Kalithea

Panele drewniane Skotiwood w przedpokoju | myMODULO.pl

Panele drewniane Skotiwood

Wieszaki

Ostatni, ale niezbędny  element to wieszaki. Wybór wieszaków jest ogromny. Wieszaki naścienne doskonale sprawdzą się w małych przedpokojach. Nierzadko są dodatkową dekoracją z uwagi na wyjątkowe kształty czy kolory. Uchwyty na okrycia wierzchnie śmiało można montować na panelach tapicerowanych we wiatrołapach.

Uchwyty na okrycia wierzchnie można zamontować na panelach tapicerowanych we wiatrołapach | myMODULO.pl