fbpx

Blog

Dodano: 26 października 2022
Urządzamy pokój młodego fana gier

Urządzanie pokoju dziecka jest często wyzwaniem, nie tylko dla rodziców, ale także dla projektantów wnętrz. Każde dziecko, szczególnie w wieku szkolnym i nastoletnim, ma swoje oczekiwania co do wyglądu pokoju. Ta przestrzeń powinna odzwierciedlać jego pasje, zainteresowania oraz być ciepłym i miłym wnętrzem, w którym dobrze spędza się czas. Jak to wszystko pogodzić i urządzić […]

Urządzanie pokoju dziecka jest często wyzwaniem, nie tylko dla rodziców, ale także dla projektantów wnętrz. Każde dziecko, szczególnie w wieku szkolnym i nastoletnim, ma swoje oczekiwania co do wyglądu pokoju. Ta przestrzeń powinna odzwierciedlać jego pasje, zainteresowania oraz być ciepłym i miłym wnętrzem, w którym dobrze spędza się czas. Jak to wszystko pogodzić i urządzić pokój młodego fana gier? Podpowiadamy w tym wpisie.

Dzieci lubią mieć swoje zdanie. Często uwidocznia się to już od najmłodszych lat, kiedy zaskakują swoją bystrością oraz spostrzegawczością. Czy warto to tłumić? Nie ma takiej potrzeby! Szczególnie kiedy dotyczy to także ich samych. Właśnie tak może być w przypadku urządzania dziecięcego pokoju. Ich zdanie będzie miało kluczowe znaczenie przy wyborze mebli, dekoracji czy akcesoriów. W końcu to właśnie dziecko będzie w tej przestrzeni spędzało najwięcej czasu, więc powinna być ona wygodna i komfortowa.

Pakój gamingowy - Wiola Project | myMODULO.pl

Pokój gamingowy – zdj. Wiola Project

Podstawowe zasady przy urządzaniu pokoju dziecka

Urządzając dziecięcy pokój warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych elementów:

  1. Przestrzeń dziecka powinna być wygodna i komfortowa dla niego samego.
  2. W pokoju warto zachować podział na strefę nauki oraz na strefę wypoczynku i zabawy.
  3. Meble oraz akcesoria warto wybierać wspólnie z dzieckiem, które powinno mieć wpływ na ostateczny wygląd pokoju.
  4. Warto wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka i uwidocznić je w elementach dekoracyjnych oraz dodatkach. To one będą tworzyć wyjątkowy i niepowtarzalny klimat dziecięcego pokoju.
  5. Dla ucznia bardzo ważnym meble będzie biurko oraz jego najbliższe otoczenie.
  6. Pamiętaj, że zdrowy i niczym niezakłócony sen będzie wpływał na cały kolejny dzień Twojej pociechy, dlatego zadbaj o wygodne łóżko.
  7. Jeśli Twoje dziecko uwielbia czytać, przygotuj dla niego miejsce do ulubionej lektury. Można zastosować dekoracyjne panele, które, zamontowane przy łóżku, będą służyły jako oparcie dla pleców. Dzięki temu łóżko będzie zarówno miejscem do spania, jak i czytania.

Twoje dziecko w tym roku po raz pierwszy ruszyło do szkoły? Przeczytaj wpis także o tym, jak urządzić pokój młodego ucznia?

Pokój gamingowy – zdj. Wiola Project

Jak urządzić pokój młodego fana gier?

Jeśli Twoje dziecko jest fanem gier, warto przygotować dla niego odpowiednią przestrzeń, w której będzie czuło się komfortowo. Wśród naszych pomysłów, jak urządzić taki pokój, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dekoracje:

Pokój fana klocków

Mając na myśli dziecięce gry nie mówimy tylko i wyłącznie o grach komputerowych. Chociaż, każdy rodzic wie, że dzieci są miłośnikami tego typu rozrywek. Jednak o takim pokoju przeczytasz poniżej. W pierwszej kolejności chcielibyśmy zwrócić uwagę na pokój, który będzie dostosowany do fanów znanych i lubianych klocków. I tutaj z pomocą przychodzą panele filcowe, w pięciu dostępnych rozmiarach. Panele filcowe są alternatywą dla pustej ściany, która tak bardzo nie pasuje do dziecięcego wnętrza. Poza funkcją dekoracyjną, świetnie izolują i wygłuszają wnętrze. A jak wiadomo – dzieci lubią głośne zabawy wśród swoich rówieśników lub – w wieku nastoletnim – głośne słuchanie swojej ulubionej muzyki.

Panele filcowe, które kształtem przypominają popularne klocki, będą pasować do pokoju dziecka. Szczególnie ucieszą każdego, kto od najmłodszych lat uwielbiał je układać. Poza różnymi kształtami, jest aż 14 dostępnych kolorów, spośród których każdy znajdzie swój ulubiony. A możliwości łączenia jest tak wiele, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Alternatywą dla paneli filcowych, są panele piankowe, które także kształtem przypominają klocki. Dostępne w siedmiu różnych rozmiarach oraz wielu barwnych kolorach, odmienią wystrój pokoju Twojej pociechy. Dodatkowych atutem tych paneli są wyjmowane, okrągłe wypustki, dzięki czemu dziecko może się nimi bawić do woli.

Pokój fana klocków | myMODULO.pl

Pokój gamingowy – zdj. Wiola Project

Pokój miłośnika gry Minecraft

Drugim pomysłem na zaaranżowanie pokoju miłośnika gier jest znana i lubiana przez wielu gra Minecraft. Kto grał ten wie, że wciąga od pierwszej chwili. Zyskała spore grono fanów, o których pomyśleli także dekoratorzy wnętrz. Z myślą o fanach Minecraft powstały panele piankowe, które idealnie odwzorowują wystrój przeniesiony z gry.

Do wyboru są dwa wzory paneli: panel piankowy Creaper oraz panel piankowy Grass Dirt. Oba panele są w jednym rozmiarze – 20 x 20 cm. Można dowolnie łączyć je ze sobą i budować różne kompozycje. Każdy wzór stworzy wyjątkowy i unikalny design w pokoju młodego fana tej gry. Panele wykonane są z pianki poliuretanowej. Pełnią funkcje akustyczną i izolacyjną, ale ich najważniejszą rolą jest niepowtarzalna dekoracja ścienna.

Pokój miłośnika gry Minecraft | myMODULO.pl