fbpx

Blog

Dodano: 3 października 2023
Panele filcowe Cell i Eclipse – jak je zastosować w biurze?

Stylowe i nowoczesne biuro to marzenie każdego właściciela takiej przestrzeni. Powinno być nie tylko komfortowo urządzone, ale także praktyczne i funkcjonalne, aby każdy pracownik dobrze się w nim czuł. Jak urządzić taką przestrzeń z wykorzystaniem paneli filcowych Cell oraz Eclipse? Podpowiadamy w tym wpisie. Czym są panele filcowe? Panele filcowe są ciekawą alternatywą dla pustych […]

Stylowe i nowoczesne biuro to marzenie każdego właściciela takiej przestrzeni. Powinno być nie tylko komfortowo urządzone, ale także praktyczne i funkcjonalne, aby każdy pracownik dobrze się w nim czuł. Jak urządzić taką przestrzeń z wykorzystaniem paneli filcowych Cell oraz Eclipse? Podpowiadamy w tym wpisie.

Czym są panele filcowe?

Panele filcowe są ciekawą alternatywą dla pustych ścian we wnętrzach. To nowość, która znajdzie swoje zastosowanie w wielu pomieszczeniach, także w przestrzeniach biurowych. Wykonane są z filcu, który w 50% pochodzi z recyclingu, dlatego zasługują na miano produktu ekologicznego. Panele filcowe znajdą swoje zastosowanie jako świetny wygłuszacz pomieszczeń. Będą także wyjątkową dekoracją, która z pewnością ożywi Twoje wnętrze i doda mu wyjątkowego charakteru.

Panele filcowe ECLIPSE

Szukając odpowiednich paneli ściennych do biura warto sprawdzić panele filcowe ECLIPSE. To kolekcja, która znajdzie swoje zastosowanie zarówno w biurze, jak i w domu. Jej twórcą jest Tomasz Augustyniak, który zaproponował wypukłą formę. Dzięki niej postała naturalna poduszka powietrza pomiędzy panelem a ścianą, co daje optymalne rozproszenie i pochłanianie fal dźwiękowych.

Panele filcowe ECLIPSE dostępne są w dwóch wariantach rozmiarowych: 40×40 cm oraz 80×80 cm. Ich geometryczny kształt, czystość formy i ekologiczna włóknina rPET, z której są wytworzone, zostały docenione w Konkursie Dobry Wzór 2020 Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i nagrodzone w kategorii Sfera Publiczna.

Warto wiedzieć, że panele filcowe ECLIPSE należą do grupy produktów monomateriałówych wykonanych w całości z włóknin poliestrowych. W swoich składzie mają ponad 50% włókien rPET, które pochodzą z recyclingu butelek PET. Zastosowanie tej technologii sprawia, że nadają się w 100% do przetworzenia, minimalizując ilość odpadów plastikowych, zaśmiecających oceany i degradujących środowisko.

panele filcowe akustyczne

Panele filcowe CELL

Drugim rodzajem paneli, które sprawdzą się do biurowej przestrzeni będą panele filcowe CELL. Pełnią zarówno funkcje akustyczną, pochłaniając dźwięki oraz tłumiąc pogłos, jak i dekoracyjną, ozdabiając wnętrze. Można nimi zagospodarować całą ścianę, jak i stworzyć wyjątkowy i unikalny wzór. Panel filcowy CELL dostępny jest w formacie – 80×40 cm. Jednak szeroka gama kolorystyczna otworzy pole do kreatywności oraz wyobraźni designerów.

Innym wyborem z tej kolekcji są filcowe panele akustyczne biurkowe, w pięciu różnych wielkościach. Panele idealnie sprawdzą się w miejscu pracy i pozwolą na wygłuszenie stanowiska. Pozwolą stworzyć prywatny kącik, w którym zadbasz o najważniejsze sprawy zawodowe. Dzięki różnym rozmiarom i kolorom do wyboru każda przestrzeń będzie unikalną aranżacją.

Kolejnym rozwiązaniem na urządzenie i zagospodarowanie nowoczesnego biura są filcowe panele naszafkowe. Panele montowane są na biurku, osadzone na lekkich i stabilnych podstawach. Dają możliwość swobodnego przesuwania z miejsca na miejsce oraz dowolnego łączenia tak, aby wydzielić miejsce sprzyjające skupieniu i pracy koncepcyjnej. Dostępne są w czterech wariantach pod względem wielkości. Szeroka paleta barw pozwoli na atrakcyjne wizualnie zagospodarowanie przestrzeni i da możliwość aranżacji nowoczesnego i funkcjonalnego biura.

Panele filcowe idealnie będą nadawać się do wnętrz biurowych, ponieważ zarówno wygłuszą pomieszczenie, jak i zredukują pogłos. Tym samym zwiększą komfort użytkowników, którzy mogą rozmawiać ciszej, pozostając słyszalnymi, a równocześnie są chronieni przed hałasem, szmerem niechcianych rozmów czy dźwiękami urządzeń elektronicznych. W biurze jest to bardzo istotne, aby nie przeszkadzać pozostałym współpracownikom w ich codziennych zadaniach.

Wybierając panele filcowe CELL mamy pewność stworzenia przytulnego nastroju oraz wprowadzenia ciepłej i przytulnej atmosfery do przestrzeni biurowych, wpływającej na kreatywność oraz wydajność pracowników. Podobnie, jak w przypadku paneli ECLIPSE, tak samo CELL zostały wykonane z ponad 50% włókien rPET pochodzących z recyclingu butelek PET. Wytworzona z nich ekologiczna włóknina to materiał wytrzymały, o wysokich właściwościach akustycznych, przyjemny dla oczu i uszu oraz bezpieczny dla otoczenia. Włóknina rPET jest także odporna na długotrwałe działanie alkoholowych środków dezynfekujących.

 

Dlaczego warto wybrać panele filcowe do przestrzeni biurowej?

Panele filcowe mają przede wszystkim właściwości akustyczne, które świetnie sprawdzą się w przestrzeni biurowej. Pochłaniają dźwięk, tłumią hałas oraz pogłos. Wykorzystanie ich w recepcji, sali konferencyjnej czy przy poszczególnych stanowiskach pracy w open space – to dobry wybór. Wpłyną na komfort pracy innych oraz sprawią, że dźwięki nie będą tak bardzo odczuwalne dla innych współpracowników.

Panele będą unikalną dekoracją ścienną. Bogaty wybór kolorów oraz trzy rozmiary wzorów do wyboru sprawią, że niejeden architekt wnętrz będzie miał wyjątkowe pole do popisu. Z paneli można układać większe kształty, tworząc nietypowy wzór lub zagospodarować nimi całą ścianę, która będzie dobrym pochłaniaczem dźwięków.

Z racji swojego składu, panele filcowe wpisują się w trend eko. Dzięki zastosowaniu butelek PET pochodzących z recyclingu, panele są produktem ekologicznym. Będzie to szczególnie ważne dla firm, które prowadzą politykę eko i pragną w ten sposób budować swój wizerunek na rynku. Dlatego wybór paneli filcowych do dekoracji biurowej przestrzeni będzie trafionym pomysłem!

 

filcowy akustyczny  panel ścienny