fbpx

Blog

Dodano: 28 lutego 2023
Łóżko sypialniane pod wymiary – jak je zaprojektować?

Sypialnia to przestrzeń w domu, w której chętnie odpoczywamy i regenerujemy siły. Powinna być urządzona komfortowo, w przytulnym klimacie, z nutką nowoczesności i designu. Tak naprawdę każda sypialnia będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb osoby, która będzie z niej korzystać. Nieodłącznym i najważniejszym elementem sypialni jest łóżko. Dzisiaj więcej o nim, a dokładniej o tym, jak […]

Sypialnia to przestrzeń w domu, w której chętnie odpoczywamy i regenerujemy siły. Powinna być urządzona komfortowo, w przytulnym klimacie, z nutką nowoczesności i designu. Tak naprawdę każda sypialnia będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb osoby, która będzie z niej korzystać. Nieodłącznym i najważniejszym elementem sypialni jest łóżko. Dzisiaj więcej o nim, a dokładniej o tym, jak je zaprojektować pod wymiar. Podpowiadamy w tym wpisie.

O sypialni słów kilka…

Sypialnia to jedno z ważniejszych miejsc w całym mieszkaniu czy domu. Przestrzeń, która powinna odpowiadać za relaks, wyciszenie, wypoczynek i regeneracje. Jak ją dobrze urządzić oraz co powinno się w niej znaleźć? Jest to bardzo indywidualna sprawa, ale żadna sypialnia nie będzie dobrze funkcjonować bez wygodnego i komfortowego łóżka. Przeczytaj więcej o łóżku tapicerowanym – dlaczego warto wybrać je do sypialni?

W takiej przestrzeni należy zadbać także o odpowiednie i klimatyczne oświetlenie. Niezbędne będą stoliki nocne, które spełnią funkcję miejsca na nocną lampkę, książkę oraz telefon. Dywan będzie dekoracyjnym i przytulnym elementem, które sprawdzi się w okolicach łóżka. Nie zapomnij o szafie bądź komodzie. Jeśli nie masz dedykowanej przestrzeni na osobną garderobę, sypialnia będzie także tym miejscem, które należy zaopatrzyć w odpowiednie meble do przechowywania ubrań oraz butów. A jeśli mowa o ciuchach – nie zapomnij o lustrze, aby w trakcie przebierania się, móc od razu przejrzeć się w nim i zdecydować czy wybrana kreacja pasuje do okazji, na jaką została wybrana.

Łóżko sypialniane pod wymiar – dlaczego warto?

Nietypowy wymiar

Myśląc o łóżkach sypialnianych mamy możliwość wyboru spośród dwóch dostępnych możliwości. Możesz zdecydować się na wybór gotowego rozwiązania, czyli łóżka, które składa się z ramy, o określonych kształtach i wymiarach oraz materaca dopasowanego do konkretnego rozmiaru.

Z drugiej strony możesz przygotować łóżko pod indywidualne preferencje, dostosowując jego nietypowy wymiar. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w nietypowych sytuacjach, takich jak:

  • Znaczna ilość skosów w sypialni, które ograniczają możliwość zakupu gotowego rozwiązania, z wysokim zagłówkiem. Wówczas konieczne jest dopasowanie łóżka sypialnianego pod konkretny wymiar oraz „niski sufit”.
  • Korzystania z łóżka przez wysoką osobę. W takich przypadkach najczęściej stosowane są tzw. łóżka kontynentalne. W przypadku, gdy mówimy o wysokich osobach najczęściej są one wydłużane o dodatkowe 20 centymetrów.
  • Ograniczona przestrzeń w sypialni, wtedy sprawdzi się rozwiązanie zastosowania krótszego łóżka. O ile nie będzie to przeszkadzało w użytkowaniu.

Indywidualne wykończenie

Drugim argumentem przemawiającym za wyborem łóżka sypialnianego pod wymiar jest możliwość zastosowania nietypowych wykończeni pod indywidualne preferencje. Mowa tu o zastosowaniu marszczeń, pikowania czy użycia szwów francuskich. Ponadto, łóżko może być wykonane z dowolnej tkaniny spośród kilkudziesięciu wzorników oraz kilkuset kolorów. Dzięki temu możliwy jest wybór takich materiałów, które będą pasować do stylu oraz wystroju panującego w sypialni.

Ograniczona przestrzeń

Jeśli Twoja sypialnia jest nietypową przestrzenią, w której mamy do czynienia z ograniczoną powierzchnią, przez np. wnękę, warto wybrać dedykowane rozwiązanie. Być może Twoja sypialnia jest pomieszczeniem znajdującym się na poddaszu i występują w niej skosy. Wówczas wykonanie łóżka pod wymiar będzie jedyną możliwością.

Projekt na życzenie

Poza samym wykonaniem łóżka na wymiar istnieje możliwość przygotowania także konkretnego projektu zagłówka łóżka. Nietypowy wzór, dopasowanie kolorystyczne do całego wystroju wnętrza, indywidualne rozwiązanie – to wszystko jest możliwe z pomocą projektantów wnętrz. Łóżka sypialniane pod wymiar mają tę zaletę, że jesteśmy w stanie ominąć każdą przeszkodę, na którą natrafi gotowy produkt.

                Projekt i zdjęcie we.make

Tworząc spersonalizowany projekt istnieje możliwość wykonania w panelach, przy łóżku, otworów na gniazdka czy włączniki do świateł. Można zamontować półki w dowolnym miejscu lub przygotować dedykowane panele pod szafki wiszące. Możliwości i rozwiązań jest wiele – wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz, aby zapewnić sobie komfort i wygodę w sypialni.

 

Projekt i zdjęcie główne: Domowe Kreatury