fbpx

Blog

Dodano: 6 września 2021
Łóżko tapicerowane – dlaczego warto je wybrać do sypialni?

Sypialnia to miejsce, w którym najważniejsze jest wyciszenie i dobry, spokojny, niczym niezakłócony sen. Duże i wygodne łóżko to najistotniejszy element wyposażenia każdej sypialni. Jak wybrać odpowiednie łóżko, które zapewni komfort? Czy łóżko tapicerowane będzie trafionym pomysłem? Każdy zgodzi się z faktem, że łóżko jest najważniejszym elementem wyposażenia sypialni. Dlatego powinno być wygodne, komfortowe i […]

Sypialnia to miejsce, w którym najważniejsze jest wyciszenie i dobry, spokojny, niczym niezakłócony sen. Duże i wygodne łóżko to najistotniejszy element wyposażenia każdej sypialni. Jak wybrać odpowiednie łóżko, które zapewni komfort? Czy łóżko tapicerowane będzie trafionym pomysłem?

Każdy zgodzi się z faktem, że łóżko jest najważniejszym elementem wyposażenia sypialni. Dlatego powinno być wygodne, komfortowe i zapewniające odpowiednią ilość miejsca jego użytkownikom. Na rynku można wybrać spośród wielu dostępnych modeli oraz rodzajów łóżek. Jednak dzisiaj chcielibyśmy nieco bardziej przybliżyć temat łóżek tapicerowanych i odpowiedzieć na pytanie – dlaczego warto wybrać je do sypialni?

Co warto wiedzieć o łóżku tapicerowanym?

Łóżko tapicerowane cieszy się coraz większą popularnością ze względu na przytulny charakter, jaki dzięki niemu możemy osiągnąć. Każde łóżko można dowolnie spersonalizować. Bez względu na to, czy Twoja sypialnia jest urządzona w stylu skandynawskim, klasycznym, nowoczesnym, hampton, czy loftowym, indywidualnie parametry będą pasować do każdego wystroju wnętrza.

Warto wiedzieć, że łóżka tapicerowane są bardzo funkcjonalne. Posiadają duży pojemnik na pościel, dzięki czemu przestrzeń pomiędzy łóżkiem a podłogą została maksymalnie wykorzystana do przechowywania, np. drugiego kompletu pościeli. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzisz miejsce w szafie lub garderobie, przechowując pod łóżkiem np. koce, tekstylia, ręczniki lub odzież sezonową.

Łóżko tapicerowane Bydgoszcz - myMODULO.pl

Dużą przewagą łóżek tapicerowanych nad innymi rodzajami jest bogaty wybór tkanin wykończeniowych. Możliwości są ogromne, a łóżko można dostosować nie tylko pod kątem odpowiedniego materiału czy faktury, ale także koloru. Warto wybrać taką tkaninę, która będzie dawała możliwości łatwego utrzymania czystości. Większość nowoczesnych materiałów jest plamoodpornych i posiada wysoką odporność na wchłanianie wody. Ta cecha powoduje, że wszelkie zabrudzenia są łatwe do usunięcia, bez pozostawienia śladu. Bieżący kurz można usunąć szmatką lub miotełką, używając do tego dedykowanego preparatu.

Ważną i praktyczną cechą łóżka tapicerowanego jest zagłówek. Daje nie tylko pozytywne wrażenie estetyczne, ale jest swoistą ozdobą całej sypialni. Posiada także funkcje praktyczne. Ułatwia czytanie w pozycji siedzącej lub półleżącej, będąc podporą dla naszych pleców oraz głowy. Opierając się o zagłówek nie brudzimy ściany, a nasze oparcie będzie miękkie i wygodne. Zagłówek może pełnić także funkcje dekoracyjne – można przymocować do niego nocne lampki lub wykorzystać inne oświetlenie, które nada wyjątkowego charakteru oraz klimatu sypialni.

Pikowane łóżko tapicerowane | myMODULO.pl

Jakie cechy posiada łóżko tapicerowane?

Myśląc o zakupie łóżka tapicerowanego warto zastanowić się nad jego zaletami i wadami. Wśród głównych zalet można wymienić:

 • komfort spania, który wpłynie na nasze funkcjonowanie całego dnia,
 • możliwość spersonalizowania łóżka i wyboru materiału wykonania,
 • indywidualny wybór tkaniny obicia – pod kątem faktury oraz koloru,
 • możliwość wyboru takiej tkaniny, która będzie wytrzymała oraz łatwa w utrzymaniu czystości,
 • możliwość zamontowania zagłówka, który będzie służył jako oparcie, podczas np. czytania książki,
 • zagłówek daje także ochronę przed zabrudzeniem ściany, o którą będziesz się opierać,
 • w łóżkach tapicerowanych istnieje możliwość wyboru optymalnej wysokości łóżka, która zapewni wygodę, szczególnie osobom starszym, które cierpią np. na problemy ze stawami,
 • dzięki miękkim obiciom zabezpieczone zostaną twarde krawędzie łóżka, o które istnieje możliwość uderzenia się,
 • dodatkowo, można dobrać poduszki czy zasłony, które zostaną uszyte w tym samym kolorze oraz z tej samej tkaniny, jak łóżko tapicerowane.

Tapicerowane łóżko Toruń | myMODULO.pl

Myśląc o wadach takiego rozwiązania warto wymienić:

 • ważną sprawą w łóżkach tapicerowanych jest utrzymanie ich w czystości. Dla niektórych może to być wada, jednak wystarczy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich preparatów, które pomogą utrzymać całe łóżko w czystości,
 • inną wadą jest fakt osadzania się kurzu i w związku z tym konieczność prania tapicerki raz na jakiś czas. Mimo, że tkaniny często mają powłoki antystatyczne to kurz jest ciężki do zatrzymania.

Pamiętając o tym, że sypialnia to miejsce, w którym pragniemy odpocząć oraz zrelaksować się po całym dniu ciężkiej pracy, warto postawić na wygodę oraz komfort użytkowania. Aranżacja sypialni powinna być przemyślana. Decydując się na takie rozwiązanie warto wykonać je raz. Dlatego przed decyzją o zakupie łóżka, przemyśl kwestie kolorystyki, doboru materiałów oraz tkanin niezbędnych do jego wykonania. Takie wyposażenie sypialni będzie nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne i unikalne.

Stylowa, różowa sypialnia z tapicerowanym łóżkiem | myMODULO.pl