fbpx

Blog

Dodano: 9 sierpnia 2021
Jak wykorzystać panele ścienne w pokoju dziecka?

Panele ścienne w domowej przestrzeni mają wiele zastosowań. Można je wykorzystać nie tylko w przedpokoju, salonie czy sypialni, ale także sprawdzą się w pokoju dziecka. Przestrzeń dziecięca powinna być nie tylko kolorowa, ale przede wszystkim funkcjonalna i bezpieczna. Panele ścienne można wykorzystać w wielu domowych aranżacjach. Zarówno panele tapicerowane, jak i panele piankowe sprawdzą się […]

Panele ścienne w domowej przestrzeni mają wiele zastosowań. Można je wykorzystać nie tylko w przedpokoju, salonie czy sypialni, ale także sprawdzą się w pokoju dziecka. Przestrzeń dziecięca powinna być nie tylko kolorowa, ale przede wszystkim funkcjonalna i bezpieczna.

Panele ścienne można wykorzystać w wielu domowych aranżacjach. Zarówno panele tapicerowane, jak i panele piankowe sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Ich funkcją będzie nie tylko ładny i estetyczny wygląd, ale także funkcjonalność i ocieplenie wnętrza. Dosłownie, ponieważ funkcją paneli jest ochrona przed zimnymi ścianami. Będą także służyły jako ciekawa i unikalna dekoracja ścienna oraz wyciszą pokój, dzięki właściwościom akustycznym.

Oto 5 pomysłów na panele ścienne dla dzieci

1. Panele piankowe jak klocki

Czym byłby pokój młodego chłopca, gdyby nie dekoracja ścienna w postaci klocków? Panele piankowe klocki to hit w urządzeniu dziecięcego pokoju. Można z nich układać dowolne wzory – prostokątne lub kwadratowe, łącząc ze sobą klocki w różnych kolorach. Barwna mozaika, która powstanie w dziecięcej przestrzeni, będzie inwencją twórczą właściciela pokoju. A jak wpłynie na jego kreatywność! Panele piankowe są odporne na odkształcenia. W pokoju dziecka będą pełniły funkcję dekoracyjną, ale także izolacyjną oraz akustyczną.

2. Panel tapicerowany heksagon

Panele tapicerowane w kształcie heksagonu wykorzystywane są w pokojach dziecięcych przede wszystkim jako zagłówek do łóżka. Pojedynczy panel składa się z drewnianej podstawy, miękkiego wypełnienia oraz obicia. Pomimo że ma wiele zastosowań w aranżacjach mieszkaniowych, to w pokoju dla dziecka sugerujemy zaaranżować go jako dekorację ścienną. Będzie także praktycznym elementem, który pozwoli na wygodne oparcie się o miękką i ciepłą ścianę. Bogaty wybór kolorów sprawi, że panel tapicerowany heksagon można dostosować do każdej kolorystyki wnętrza.

Heksagon panel tapicerowany | myMODULO.pl

3. Panele piankowe jako puzzle

Które dziecko nie lubi układać puzzli? Jeśli Twoje nie wyobraża sobie życia bez puzzli to doskonałym wyborem na panele ścienne w pokoju dziecka będą panele piankowe w kształcie puzzli. Sprawdzą się jako sposób na kreatywną zabawę. Kolory puzzli możesz wybrać wspólnie z dzieckiem. Przed zamontowaniem na ścianę, wskazana jest wspólna zabawa i dowolne ułożenie puzzli przed montażem. A gdy już dziecko zdecyduje w jakiej kolejności mają być przyklejone puzzle – zachęć je do pomocy! Taka zabawa z pewnością wpłynie na jego wyobraźnie. Montaż jest na tyle prosty, że każdy da sobie z nim radę. Ale pamiętaj, aby zawsze być w okolicy dziecka podczas montażu.

Panele piankowe jako puzzle | myMODULO.pl

4. Panele piankowe 3D w kształcie koła

Kolejnym pomysłem na dekoracje pokoju dziecięcego są panele piankowe 3D w kształcie koła. Koło jest kolejną figurą geometryczną, która znajduje swoje zastosowanie jako panel ścienny w pokoju dziecka. Połączenie wielu kół w różnych kolorach sprawi, że przestrzeń nabierze nowego charakteru i wyglądu. Panele O!Bubble (bo to o nich mowa) wykonane są z niezwykle miękkiej i bezpiecznej pianki poliuretanowej. Są nie tylko bezpieczne, ale także elastyczne i wspomagające pochłanianie dźwięków. A każdy rodzic wie, jak ważne jest wygłuszenie pokoju dziecięcego szczególnie, kiedy w większym gronie, trwa wspólna zabawa…

Panele piankowe w kształcie koła - myMODULO.pl

5. Kwadratowe panele ścienne

Ostatnim pomysłem na panele ścienne w pokoju dziecka będą kwadratowe panele ścienne. Wzory geometryczne świetnie sprawdzają się jako dekoracja ścienna. Kwadratowe panele będą miały wiele zastosowań. W pokoju dziecięcym można je wykorzystać jako zagłówek do łóżka, przymocować na całej długości ściany ponad łóżkiem lub udekorować nimi tylko fragmenty pokoju albo „rozrzucić” w kilku miejscach na ścianie, tworząc nietypową i unikalną figurę. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia dziecka lub jego rodzica! A tak wygląda nasza ostatnia realizacja w stylu gry Minecraft z wykorzystaniem miękkiego panelu ściennego w formie kwadratu.

Panele kwadratowe w stylu gry Minecraft - myMODULO.pl