fbpx

Blog

Dodano: 19 maja 2023
Dlaczego warto wybrać panele piankowe?

Panele piankowe znajdują swoje zastosowanie w aranżacjach wnętrz. Są ciekawym i unikalnym dodatkiem, które urozmaici przestrzeń oraz doda jej nietuzinkowości. Bowiem wybór wzorów i kolorów, dostępnych na rynku, sprawi, że każde wnętrze będzie inne. Dlaczego warto wybrać panele piankowe? Podpowiadamy o ich właściwościach w dzisiejszym wpisie. Panele piankowe są elementem dekoracyjnym, dzięki któremu wnętrze nabierze […]

Panele piankowe znajdują swoje zastosowanie w aranżacjach wnętrz. Są ciekawym i unikalnym dodatkiem, które urozmaici przestrzeń oraz doda jej nietuzinkowości. Bowiem wybór wzorów i kolorów, dostępnych na rynku, sprawi, że każde wnętrze będzie inne. Dlaczego warto wybrać panele piankowe? Podpowiadamy o ich właściwościach w dzisiejszym wpisie.

Panele piankowe są elementem dekoracyjnym, dzięki któremu wnętrze nabierze nowego wyglądu oraz ponadczasowego wymiaru. Będę nie tylko estetycznym i ładnym dodatkiem, ale także spełnią funkcje praktyczne oraz poprawią komfort przestrzeni. Tutaj znajdziesz wpis na blogu, w którym pisaliśmy o tym, gdzie warto zastosować panele piankowe.

Panele piankowe – dlaczego warto?

Myśląc o wyborze paneli piankowych warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów, które być może pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji. Dlaczego warto wybrać panele piankowego do Twojego mieszkania lub biura?

Materiał wykonania

Panele piankowe zostały wykonane z wysokiej jakości pianki poliuretanowej. Pianka jest odporna na odkształcenia, dzięki czemu panel może służyć także jako zagłówek do łóżka lub element dekoracyjny w pokoju dziecka. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie i zastosowanie paneli jako zagłówka łóżka w pokoju Twojej pociechy. Panele w różnych kształtach, np. w postaci klocków świetnie sprawdzą się w pokoju młodego fana zabaw klockami.

Miękkie panele tapicerowane w pokoju dziecięcym | myMODULO.pl

 

Dodatkowym atutem materiału, z którego wykonane są panele piankowe, jest powłoka, którą zostały pokryte. Miękka jak aksamit i przyjemna w dotyku. A to za sprawą zastosowanych nylonowych włosków na zewnętrznej strukturze panelu. Dzięki nim zachowują swoją elastyczną formę i nie będą się odkształcać.

Właściwości akustyczne

Jeśli zależy Ci na właściwościach akustycznych we wnętrzu to panele piankowe użyte na ścianę będą idealnym wyborem. Produkt wykonany jest z atestowanej pianki o strukturze porów otwartych. Posiada właściwości pochłaniające głównie wysokie i średnie częstotliwości. Dzięki swojej perforacji rozprasza fale dźwiękowe, a co za tym idzie uszlachetnia dźwięk w pomieszczeniach.

Panele piankowe zostały przebadane i otrzymały najwyższą klasę pochłaniania dźwięków. Co to oznacza w praktyce? Bez obaw możesz je zamontować w pokoju dzieci. To ich świat dowodzenia zabawami, w którym często bywa głośno. Panele z pewnością wyciszą hałasy. Podobnie w przypadku pokoju nastolatka, który uwielbia gry komputerowe. Wpływ na akustykę pokoju sprawi, że zapomnisz o dochodzących z niego odgłosów i dźwiękach.

Miękkie panele tapicerowane w pokoju dziecięcym | myMODULO.pl

Drugim miejscem, w którym można wykorzystać panele piankowe, z myślą o właściwościach akustycznych, będzie sala konferencyjna w biurze. To miejsce, w którym prowadzone są niekiedy ożywione dyskusje czy telekonferencje, w których dźwięk ma kluczowe znaczenie. Dlatego bardzo ważne jest, aby spotkania nie przeszkadzały w pracy pozostałym osobom w biurze. Bogaty wybór paneli akustycznych z pianki sprawi, że każdy projektant wnętrz znajdzie odpowiednie do Twojego biura.

panele piankowe

Pod pojęciem certyfikatu higienicznego kryją się dwa bardzo ważne właściwości paneli piankowych. Są ona antystatyczne oraz antyalergiczne, co oznacza, że w 100% są bezpieczne dla naszego zdrowia. Z powodzeniem sprawdzą się w miejscach, gdzie przebywają małe dzieci, takich jak żłobek czy przedszkole. Można je zamontować także w pokoju malucha – przy dziecięcym łóżeczku. Przy ich produkcji nie używa się lotnych rozpuszczalników. Będą bezpieczne dla alergików, a ich wyjątkowe wzory sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Funkcja dekoracyjna

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym powodem wyboru paneli piankowych do domu lub biura, będzie wyjątkowa dekoracja, którą z nich stworzysz. Bogaty wybór kształtów, wzorów i kolorów pozwala na zrealizowanie niemal każdej wizji w pokoju dziecka czy nastolatka, ale także innych pomieszczeniach w domu lub w biurze, odzwierciedlając charakter firmy. „Funkcja dekoracyjna” w przypadku paneli piankowych to naprawdę za mało powiedziane!

Biorąc pod uwagę właściwości paneli piankowych, są one ciekawym oraz bezpiecznym pomysłem na dekoracje wnętrz. Sprawdzą się w wielu miejscach, a w każdym z nich będą wyglądać inaczej. A to za sprawą różnorodnych kształtów, kolorów oraz wzorów, jakie można z nich utworzyć. Wyjątkowy i unikalny design gwarantowany! Sprawdź nasze inspiracje na zastosowanie paneli piankowych.

Panele piankowe sprawdzą się, jeśli poprzez aranżację wnętrza chcesz się wyróżnić | myMODULO.pl