fbpx

Blog

Dodano: 3 lipca 2023
Mozaika drewniana na ścianie – jak ją wykorzystać w domu?

Drewniana mozaika najczęściej kojarzy się mozaiką podłogową. Jest to uproszczona forma parkietu, który możemy zastosować w wielu wnętrzach – zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze. A czym jest mozaika drewniana na ścianie? Jak ją zastosować i wykorzystać w domu? Podpowiadamy w tym wpisie. Mozaika drewniana na ścianie – co warto o niej wiedzieć? Mozaika […]

Drewniana mozaika najczęściej kojarzy się mozaiką podłogową. Jest to uproszczona forma parkietu, który możemy zastosować w wielu wnętrzach – zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze. A czym jest mozaika drewniana na ścianie? Jak ją zastosować i wykorzystać w domu? Podpowiadamy w tym wpisie.

Mozaika drewniana na ścianie – co warto o niej wiedzieć?

Mozaika drewniana jest panelem dekoracyjnym, który można zamontować na ścianie. Wykonana w 100% ręcznie będzie stanowiła unikalną ozdobę każdego wnętrza. Panel pochodzi od polskiego producenta, który zadbał o każdy detal i szczegół wykonania. Niewątpliwie produkt jest ponadczasowy i przypadnie do gustu wielu architektom wnętrz oraz osobom, które stawiają na naturalne dekoracje.

Warto wiedzieć, że mozaika drewniana jest wykonana ze starannością, dbając o jej najwyższą jakość produktu. Naturalne drewno nie wyblaknie, nie będzie żółknąć, a także nie będzie widać na nim odcisków rąk czy samych palców. Dzięki temu będzie służyła na ścianie przez długie lata. Przy produkcji mozaiki zastosowano fornir dębowy, zabezpieczony olejem bezbarwnym. Każdy panel ma wymiary 28,6 x 24,7 cm. Jego grubość to 9-21 mm, a waga to ok. 1,2 kg. Do wyłożenia 1 metra kwadratowego potrzebnych jest 14 pojedynczych paneli. Montaż nie powinien sprawiać nikomu problemu – rekomendowany sposób to zastosowanie kleju montażowego do drewna.

Niewątpliwą zaletą drewnianego panelu dekoracyjnego są jego właściwości akustyczne. Mozaika zastosowana na ścianie pozwoli wygłuszyć pomieszczenie oraz stłumić echo. Drewno naturalnie pochłania hałas, a przestrzenna struktura zastosowana w panelu, rozprasza dźwięk. Dzięki temu panele sprawdzą się nie tylko w mieszkaniu, ale także w biurowej przestrzeni, które wymaga wygłuszenia.

Jak wybrać mozaikę drewnianą na ścianę?

Do wyboru są trzy rodzaje mozaiki drewnianej, które można zastosować w mieszkaniu lub biurze. Pierwszym i najprostszym wyborem, który będzie uniwersalnie pasował do każdego wnętrza, jest drewniany panel dekoracyjny. Naturalne drewno idealnie będzie się komponować z wnętrzami urządzonymi w białej, szarej czy zielonej kolorystyce – takiej, która nawiązuje do kolorów natury.

Drugim wyborem może być drewniana mozaika z mchem chrobotkiem. Tak zastosowany mech, który przeplata się pomiędzy mozaiką, będzie sprawiał wrażenie, jakby wyrastał wprost ze ściany. Mech często wykorzystywany jest w dekoracjach ściennych, ponieważ jest rośliną bezobsługową. Nie wymaga podlewania czy dostępu do światła. Sam czerpie wilgoć z otoczenia, a także będzie informował o poziomie wilgoci w mieszkaniu. Jest wręcz idealny dla osób, które nie mają ręki do kwiatów. A do tego wyjątkowo prezentuje się na ścianie.

Jeszcze jedną możliwością wyboru jest drewniana mozaika z modułem LED. Dodatkowe oświetlenie zastosowane w mozaice sprawi, że dekoracja będzie nie tylko magicznie prezentować się na ścianie, ale także nada wyjątkowego klimatu całemu wnętrzu. Do montażu tego panelu niezbędny będzie zasilacz oraz włącznik lub sterownik radiowy np. z możliwością przyciemniania światła. Dzięki temu dostosujesz natężenie światła do swoich potrzeb.

Mozaika drewniana – jak ją wykorzystać w domu lub mieszkaniu?

Drewnianą mozaikę można wykorzystać w różnych ściennych aranżacjach. Najczęstszym wyborem będzie salon, który jest najbardziej reprezentowanym pomieszczeniem w całym domu. Mozaikę drewnianą, bez dodatków można zastosować na pustej ścianie lub przy schodach prowadzących na piętro. Mozaikę wzbogaconą o mech chrobotek lub panel LED proponujemy zamontować na ścianie za telewizorem. Dodatkowe oświetlenie nada klimatu wnętrzu.

Panel dekoracyjny w postaci drewnianej mozaiki na ścianie sprawdzi się także w pomieszczeniach przejściowych. Jednym z nich jest przedpokój, przez który muszą przejść nie tylko domownicy, ale także goście, zapraszani do naszego wnętrza. Do ciemnego przedpokoju idealnie będzie pasował panel z dodatkiem zielonego mchu, dzięki któremu wnętrze zostanie ożywione i urozmaicone.

Innym pomieszczeniem przejściowym będą wszelkie korytarze lub schody prowadzące do wyższego piętra. To także doskonałe miejsce na zastosowanie drewnianej mozaiki, która wraz z panelem LED oświetli przestrzeń i nada jej wyjątkowego klimatu. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mógł zrezygnować z podświetlenia schodów, ponieważ światełka zastosowane przy mozaice doskonale poradzą sobie z oświetleniem wnętrza.