fbpx

Blog

Dodano: 11 marca 2022
Panele piankowe – gdzie warto je zastosować?

Panele piankowe to nie tylko estetycznie wyglądająca dekoracja ścienna, ale także praktyczne i funkcjonalne elementy, które urozmaicą niemal każde wnętrze. Poprawią komfort użytkowania oraz będą nietypowym dodatkiem wizualnym. Gdzie warto zastosować panele piankowe? Sprawdzamy w dzisiejszym wpisie. Dekoracja każdego wnętrza jest nie lada wyzwaniem. Bez względu na to czy urządzamy pokój dziecka, salę zabaw, domowe […]

Panele piankowe to nie tylko estetycznie wyglądająca dekoracja ścienna, ale także praktyczne i funkcjonalne elementy, które urozmaicą niemal każde wnętrze. Poprawią komfort użytkowania oraz będą nietypowym dodatkiem wizualnym. Gdzie warto zastosować panele piankowe? Sprawdzamy w dzisiejszym wpisie.

Dekoracja każdego wnętrza jest nie lada wyzwaniem. Bez względu na to czy urządzamy pokój dziecka, salę zabaw, domowe biuro czy aranżujemy przestrzeń publiczną, dodatki zawsze zostawiamy na samym końcu. Wynika to z faktu, że elementów dekoracyjnych jest bardzo dużo, a ich wybór niekiedy może przyprawić o zawrót głowy.

Panele piankowe są ciekawym i niestandardowym dodatkiem, który sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Można je wykorzystać na kilka sposobów. Wszystko za sprawą dostępności różnych wzorów oraz kolorów miękkich paneli ściennych. Wybór jest ogromny, dlatego z łatwości każdy znajdzie taki kształt, który będzie odpowiedni. Pełnią nie tylko funkcje dekoracyjną, ale także posiadają właściwości akustyczne, dzięki którym przestrzeń będzie wyciszona i bardziej przytulna do pracy.

Gdzie można zastosować panele piankowe?

Panele piankowe można wykorzystać w różnych przestrzeniach. Sprawdzą się nie tylko w domu, ale także w pomieszczeniach, z których korzysta wiele osób. Gdzie swoje zastosowanie znajdą ścienne panele piankowe?

Pokój dziecka

Pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl, kiedy decydujemy się na zakup miękkich paneli ściennych, jest oczywiście pokój dziecka. Panele piankowe będą doskonale wpasowywać się w klimat oraz wystrój dziecięcego pokoju. Wykonane z wysokiej jakości pianki poliuretanowej są odporne na odkształcenia, dlatego każde dziecko bez obaw może się o nie opierać lub na nie naciskać. Z tego właśnie powodu panele bardzo często są używane w pobliżu łóżka, jako zagłówek lub oparcie.

Przeczytaj także: Jak wykorzystać panele ścienne w pokoju dziecka?

Salon

Miejscem, w którym cała rodzina spędza najwięcej czasu w mieszkaniu jest salon. Dlatego tak bardzo zależy nam na tym, aby ta przestrzeń była nie tylko komfortowa i wygodna, ale także reprezentacyjna. Poza klasycznymi dekoracjami w salonie, warto rozważyć zastosowanie niecodziennych elementów, jakimi są panele piankowe przypominające lamele. To unikalna dekoracja, która zachwyci niejedną osobę. Podobnie jak inne panele piankowe, spełniają nie tylko funkcje dekoracyjną, ale także akustyczną i izolacyjną. Duży wybór kolorów oraz wzorów sprawi, że taka przestrzeń będzie przytulna i przyjazna dla każdego.

Przeczytaj także: Jak urządzić nowoczesny salon?

Biurowa przestrzeń do pracy

Panele piankowe można zastosować nie tylko w przestrzeniach dziecięcych, ale także w innych pomieszczeniach. Jednym z nich jest przestrzeń biurowa – zarówno domowa, jak i dostępna w biurowcach. Biuro powinno być przede wszystkim praktyczne. Jednak warto pamiętać także o odpowiednim miejscu, które będzie zarówno doświetlone, jak i funkcjonalne. Warto zaaranżować przestrzeń biurową w taki sposób, aby każdy pracownik dobrze się w niej czuł. Z pomocą przyjdą panele piankowe, które można zastosować nie tylko przy samym stanowisku pracy (np. w celu wygłuszenia go czy uatrakcyjnienie pod względem wizualnym), ale także w recepcji czy sali konferencyjnej, w której panele ścienne będą spełniały swoje funkcje.

Przeczytaj także: Urządzamy domowe biuro

 

Pokój gracza

Bardzo ciekawym i nietypowym pomysłem na zastosowanie paneli piankowych jest pokój gamingowy, czyli pokój gracza. To przestrzeń, w której miękkie panele ścienne sprawdzą się doskonale. W takim pomieszczeniu najważniejszym miejscem będzie stanowisko z komputerem. Oprócz niego możemy znaleźć w nim kolekcjonerskie plakaty z gier lub figurki ulubionych bohaterów. Na ścianach, poza plakatami, swoje zastosowanie znajdą także panele piankowe. Mogą one odzwierciedlać wzory czy kolory z ulubionej gry. Bardzo ważną funkcją paneli będzie również wygłuszenie przestrzeni, dzięki czemu odgłosy z gier nie będą przeszkadzać innym domownikom.

Bogaty wybór paneli piankowych w wielu różnych wzorach, kolorach i kształtach dostępny jest w naszym sklepie internetowym.