fbpx

Blog

Dodano: 18 maja 2022
3 pomysły na zastosowanie paneli korkowych

Dekoracyjne panele ścienne wykonane z naturalnego korka to nowość, która coraz częściej gości w aranżacjach wnętrz. Można je zastosować na wiele sposób. Sprawdzą się bowiem nie tylko w mieszkaniach. Gdzie jeszcze zamontujemy panele korkowe i jakie mają zalety? Przeczytaj w poniższym wpisie. Panele korkowe – co to takiego? O dekoracyjnych panelach słyszał już niemal każdy. […]

Dekoracyjne panele ścienne wykonane z naturalnego korka to nowość, która coraz częściej gości w aranżacjach wnętrz. Można je zastosować na wiele sposób. Sprawdzą się bowiem nie tylko w mieszkaniach. Gdzie jeszcze zamontujemy panele korkowe i jakie mają zalety? Przeczytaj w poniższym wpisie.

Panele korkowe – co to takiego?

O dekoracyjnych panelach słyszał już niemal każdy. Są świetnym dodatkiem ozdobnym, który można stosować w wielu aranżacjach wnętrz. Do wyboru mamy panel piankowe, tapicerowane, poliuretanowe, drewniane oraz MSD. Do tej rodziny paneli ściennych dochodzą także panele korkowe, wykonane z naturalnego korka.

Korek jest materiałem odnawialnym i nadającym się do recyclingu biodegradowalnego. Te trójwymiarowe elementy, które montujemy na ścianę, powstały jako efekt uboczny przy produkcji korków do… win. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że można je wykorzystać w aranżacjach wnętrz, na wiele sposobów. I to w wielu kolorach! Panel korkowy dostępny jest w różnych odcieniach kolorystycznych, dlatego bez problemu będzie pasował do wielu wnętrz.

Panele korkowe to nie tylko estetyka, ale także funkcjonalność. Ściany wyłożone takimi panelami będą doskonale zaizolowane, a pomieszczenie zostanie wyciszone, dzięki właściwościom akustycznym. Dlatego z całą pewnością wybór paneli korkowych będzie dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń, które powinny zostać wygłuszone oraz dodatkowo zaizolowane.

Jakie są zalety paneli korkowych?

Jest wiele zalet paneli korkowych. Warto o nich napisać, ponieważ każde panele ścienne charakteryzują się innymi właściwościami:

  • panele korkowe są lekkie, oznacza to, że z łatwością mogą zostać przymocowane do ściany i nie ma obaw, że spadną lub odkleją się pod wpływem ciężaru,
  • z łatwością dadzą się zamontować na niemal każdej ścianie,
  • szeroki wybór wzorów sprawi, że panele dają możliwość ułożenia różnych wzorów,
  • są przyjazne środowisku – wykonane z materiału odnawialnego, który nadaje się do recyclingu,
  • bogata gama kolorów sprawi, że panele będą możliwe do ułożenia w wielu wnętrzach, urządzonych w różnych barwach,
  • posiadają funkcje izolacyjną i akustyczną, dlatego panele będą pasować do wielu pomieszczeń (nie tylko w mieszkaniu).

3 pomysły na zastosowanie paneli korkowych

Panele korkowe są przyjaznym dodatkiem dekoracyjnym, dlatego sprawdzą się w wielu wnętrzach oraz aranżacjach. Także tych, które dbają o standardy ekologii. Dostępność wzorów i kolorów sprawi, że możliwości aranżacyjnych będzie całe mnóstwo. Gdzie można wykorzystać panele korkowe?

Biuro

Biuro będzie miejscem, w którym panele korkowe sprawdzą się znakomicie. Zarówno w recepcji, jak i sali konferencyjnej – będą wyjątkową ozdobą miejsc, które w biurze są reprezentacyjne. Dzięki swoim właściwościom akustycznym – wygłuszą także przestrzeń, co sprawdzi się np. w salach szkoleniowych, w których np. puszczane są nagrania z internetu. Panele korkowe dodadzą pomieszczeniom biurowym klasy, elegancji oraz wyjątkowej estetyki i spójności z zasadą bycia eko. To zdecydowany atut dla wielu przedsiębiorstw.

Zastosowanie paneli korkowych w biurze | myMODULO.pl

Salon

Innym miejscem na wykorzystanie i zastosowanie paneli korkowych będzie salon w mieszkaniu. Dekoracyjne panele korkowe będą stanowiły dopełnienie całej aranżacji oraz sprawią, że w salonie zapanuje harmonia i wysublimowany klimat. Panele z racji bogatej dostępności wzorów i kolorów mogą zajmować całą ścianę, dodatkowo izolując ją lub zajmować tylko fragment ściany, będąc jednocześnie doskonałym elementem dekoracyjnym.

Panele korkowe w salonie

Restauracja

Takie przestrzenie jak restauracje  także zasługują na estetyczne dekoracje, wykonane np. z paneli korkowych. To świetny sposób na zagospodarowanie ściany w okolicach baru, wydzielenie stref dla gości lub zastosowanie określonego wzoru na całej ścianie. Warto o tym pamiętać, ponieważ korek, z którego tworzone są panele są efektem ubocznym przy produkcji korków do win. Dlatego w ciekawy sposób można wykorzystać ten element także marketingowo. Zachęcamy do tego typu działań.

Panele korkowe w restauracji | myMODULO.pl