fbpx

Blog

Dodano: 15 czerwca 2022
Heksagon na ścianie – jak go wykorzystać we wnętrzach?

Nowoczesne i stylowe wnętrza charakteryzują się nie tylko estetycznym wyglądem, funkcjonalnymi meblami, ale także dobrze dobranymi dodatkami. Elementy dekoracyjne są dopełnieniem całej aranżacji, na którą wpływ ma wiele detali i szczegółów. Jednym z nich jest heksagon na ścianę, który można wykorzystać na wiele sposobów. Jakich? Przeczytaj w poniższym wpisie. Dekoracje ścienne w formie heksagonu zagościły […]

Nowoczesne i stylowe wnętrza charakteryzują się nie tylko estetycznym wyglądem, funkcjonalnymi meblami, ale także dobrze dobranymi dodatkami. Elementy dekoracyjne są dopełnieniem całej aranżacji, na którą wpływ ma wiele detali i szczegółów. Jednym z nich jest heksagon na ścianę, który można wykorzystać na wiele sposobów. Jakich? Przeczytaj w poniższym wpisie.

Dekoracje ścienne w formie heksagonu zagościły we wnętrzach jakiś czas temu i zyskują grono zwolenników. Wszystko za sprawą pojawiających się coraz to nowszych form wykorzystania heksagonu. Jedyny w swoim rodzaju, geometryczny kształt można zastosować na wiele sposobów. Jego układ i wygląd będzie ciekawym przełamaniem dla tradycyjnych kwadratowych, prostokątnych lub okrągłych wzorów. Heksagon sprawdzi się w wielu aranżacjach i pasuje do przeróżnych styli wnętrzarskich.

Jak zastosować heksagon we wnętrzach?

Heksagon najczęściej znajdziemy w dwóch miejscach – na ścianie lub na podłodze. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tylko tym, które znaleźć można na ścianie.

Heksagon jako dekoracja ścienna

Najczęstszym zastosowaniem paneli w kształcie heksagonu jest ściana. Heksagon może być dekoracją kilku pojedynczych płytek lub posłuży do urządzenia całej ściany. Aranżacji jest wiele! Sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Od salonu, w którym będzie tłem dla telewizora lub ściany za sofą, po część jadalnianą, gdzie sprawdzi się na ścianie, do której przylega stół z krzesłami, po przedpokój w formie oparcia do siedziska tapicerowanego czy łazienkę, w której będzie idealną ozdobą ściany, obok której znajduje się wolnostojąca wanna. Bowiem heksagon, który znajdziesz w sklepie myMODULO.pl sprawdzi się także w wilgotnych pomieszczeniach. Panele Kalithea, które także występują w kształcie heksagonu, można wykorzystać także w biurze czy restauracji. Unikalny, niepowtarzalny wzór nada wyjątkowości w każdym wnętrzu.

Heksagon na ścianie wykorzystany w salonie | myMODULO.pl

Gdy mówimy o heksagonie jako dekoracji ściennej, to warto nie zapominać także o jego wykorzystaniu w pokoju dziecięcym. Pokój dziecka powinien być przytulny, komfortowy i funkcjonalny. Heksagon sprawdzi się w nim doskonale, przede wszystkim jako forma zagłówka do łóżka. Można nim także wyłożyć całą ścianę, przy której znajduje się tapczan do spania, aby dziecko w trakcie snu dotykało miękkiej ściany z panelami tapicerowanymi, a nie zimnej, niczym nie wyłożonej.

Heksagon na ścianie w pokoju dziecka | myMODULO.pl

Heksagon z mchem chrobotkiem

Mech chrobotek to roślina stabilizowana, która na dobre zagościła we wnętrzarskich aranżacjach. Wymaga niewielkiej pielęgnacji, jest praktycznie bezobsługowa, a do tego świetnie wygląda na ścianie i może być umieszczona w pomieszczeniach, które nie mają dostępu do naturalnego światła. Chrobotek bowiem nie wymaga światła do życia. Filtrująca powietrze, antystatyczna oraz uspokajająca roślina świetnie sprawdza się w połączeniu z heksagonem. Drewniany panel dekoracyjny wypełniony zieloną rośliną będzie pięknie prezentował się jako dodatek do ściennej dekoracji, która sprawdzi się w wielu wnętrzach.

Heksagon na ścianie z mchem chrobotkiem | myMODULO.pl

Heksagon z tablicą kredową

To, co dzieci kochają najbardziej to możliwość rysowania i malowanie w każdym dowolnym miejscu, także na ścianie. Jeśli chcesz, aby ściany w pokoju dziecka pozostały nienaruszone, możesz zamontować tablicę do pisania na ścianę. Oczywiście… w kształcie heksagonu! To wykonane z naturalnego drewna panele, które znajdą swoje zastosowanie nie tylko w dziecięcym pokoju, ale także w przedpokoju, gdzie możesz zapisywać hasło na dziś lub w kuchni, gdzie będziesz uzupełniał listę zakupów. Sprawdzony sposób na krótkie notatki, które przydadzą się w wielu miejscach.

Heksagon z tablicą kredową | myMODULO.pl

Drewniany heksagon do nowoczesnych wnętrz

Heksagon może występować także jako dekoracja wykonana w 100% z naturalnego drewna. Ponadczasowy design panelu nada wyjątkowego i unikalnego charakteru każdemu wnętrzu. Heksagon znajdzie swoje zastosowanie w wielu pomieszczeniach, idealnie wkomponowując się w styl skandynawski, boho, industrialny czy nowoczesny. Drewniany panel może być także wzbogacony o moduł LED z oświetleniem. Kompozycje, która powstają w połączeniu heksagonu ze światłem będą nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także funkcjonalnym. Bowiem całość może oświetlać np. ścianę z telewizorem.

Wiele pomysłów na zastosowanie heksagonu we wnętrzach znajdziesz w naszym sklepie.