fbpx

Blog

Dodano: 17 marca 2021
Kolory w miejscu pracy – jakie mają znaczenie?

Statystyczny Polak spędza w pracy większą część dnia, co w skali roku daje nawet ok. 2000 godzin! To dużo, dlatego niezwykle ważne jest, aby zadbać o odpowiedni wystrój wnętrza. Właściwie dobrane kolory nie tylko ucieszą oko, ale przede wszystkim – wpłyną na samopoczucie pracowników oraz ich wydajność. Podpowiemy Tobie, jak to osiągnąć. Jak kolory działają […]

Statystyczny Polak spędza w pracy większą część dnia, co w skali roku daje nawet ok. 2000 godzin! To dużo, dlatego niezwykle ważne jest, aby zadbać o odpowiedni wystrój wnętrza. Właściwie dobrane kolory nie tylko ucieszą oko, ale przede wszystkim – wpłyną na samopoczucie pracowników oraz ich wydajność. Podpowiemy Tobie, jak to osiągnąć.

Kolory w biurze mają znaczenie! Sprawdź, jak ożywić biuro - najnowszy wpis na blogu myMODULO.pl

Jak kolory działają na mózg?

Kolory wpływają na samopoczucie, ponieważ mózg reaguje na barwy, jakimi się otaczamy. Jak? Pobudzają emocje, uspokajają umysł, a także wywołują skojarzenia. Nikogo zatem nie powinno dziwić, że kolorystyka w miejscu pracy wpływa na wydajność pracowników, ich chęć wykonywania zadań czy poziom kreatywności. Tak właśnie jest!  Specjaliści od psychologii barw twierdzą, że właściwie dobrane kolory w przestrzeni biurowej mają znaczący wpływ na efektywność pracowników.

Co prawda – ludzie mają różne preferencje kolorystyczne, jednak w znaczeniu ogólnym – na większość barw reagujemy podobnie.

W wielu przestrzenia biurowych można spotkać „kolory bezpieczne”, zwane również bazowymi.

Zalicza się do nich:

  • beże
  • biele
  • szarości
  • odcienie kremowe.

Panele Sandglass Kalithea w neutralnym białym kolorze. Dostępne w sklepie myMODULO.pl
Panele Sandglass Kalithea w neutralnym białym kolorze

To barwy neutralne, do których pasują wszystkie inne, dzięki czemu stanowią idealną bazę dla bardziej odważnych połączeń. Naturalne barwy stwarzają większe możliwości w aranżacji wnętrza. Ich atutem jest fakt, iż uspokajają emocje i wzmacniają koncentrację.

Nowoczesne wnętrze biura coworkingowego w neutralnych kolorach - panele ścienne od myMODULO.pl
Nowoczesne wnętrze biura coworkingowego w neutralnych kolorach

Doskonałym sposobem na wprowadzenie barw do pomieszczeń biurowych są panele ścienne. W naszym sklepie myMODULO oferujemy ich bogaty wybór – zarówno rodzajów, jak i kolorów. Panele ścienne można zamontować w różnych pomieszczeniach: biura, sale open space, sale konferencyjne, gabinety, korytarze, kuchnie a nawet łazienki.

Kolory pobudzające – czerwony i pomarańczowy

Czerwień i pomarańcz to odważne i bardzo energetyczne barwy, które pobudzają kreatywność. Panele piankowe w kolorze soczystej czerwieni stanowią świetną dekorację, np. korytarzy w biurowcach. Panele ścienne w kolorze pomarańczowym czy czerwonym warto wykorzystywać w pomieszczeniach, gdzie pracownicy nie spędzają zbyt wiele czasu. Panele piankowe spełnią również funkcję akustyczną we wnętrzu.

Panele piankowe Foam Wall od myMODULO.pl w korytarzach Krakowskiego Parku Technologicznego
Panele piankowe Foam Wall w korytarzach Krakowskiego Parku Technologicznego projekt: Małgorzata Bury zdjęcia: Teresa Świtkiewicz

Panele piankowe O!Bubble! od myMODULO.pl
Panele piankowe O!Bubble!

Kolor uspokajający? Niebieski.

Panele ścienne w barwach niebieskich uspokajają i wyciszają, dlatego doskonale sprawdzą się w biurach księgowych czy instytucjach finansowych. Niebieskie panele sprzyjają koncentracji. Niebieski jest zimnym kolorem, a te sprzyjają pracy umysłowej. W pomieszczeniach pokrytych niebieskimi panelami pracownicy będą bardziej skupieni i zmobilizowani, dzięki czemu szybciej zrealizują postawione przed nimi zadania. Jest to dobry kolor do sal konferencyjnych, ale także gabinetów lekarskich.

W myMODULO proponujemy wiele rodzajów paneli ściennych, które mogą być wykonane w kolorze niebieskim:

  • panele tapicerowane, siedziska, pufy tapicerowane, które mogą być wykonane w dowolnej tkaninie i wymiarze

Panele i siedzisko tapicerowane we wnętrzu budki telefonicznej w firmie Asseco Bydgoszcz | myMODULO.pl|
Panele i siedzisko tapicerowane we wnętrzu budki telefonicznej w firmie Asseco Bydgoszcz

 

Doskonałe panele ścienne - Panele piankowe O!Bubble | myMODULO.pl
Panele piankowe O!Bubble

Dekoracyjne panele ścienne - Panele 3D Kalithea | myMODULO.pl
Panele 3D Kalithea

Szukasz harmonii? Zastosuj kolor zielony!

Odcienie koloru zielonego mają działanie zbliżone do niebieskiego – wyciszają i uspokajają. W przestrzeniach oficjalnych panuje ostatnio moda na zieleń w postaci roślin – powstają nawet specjalnie zaaranżowane zielone ściany. myMODULO proponuje łagodne dekoracje z mchu (chrobotka reniferowego). Panele ścienne z mchu doskonale komponują się z naturalnymi materiałami takimi jak korek czy drewno. Panele drewniane oraz panele korkowe również można kupić w naszym sklepie. Mech chrobotek oczyszcza powietrze i reguluje wilgotność w pomieszczeniu. Zieleń działa odprężająco, zarówno dla wzroku, jak i umysłu. Warto więc się nią otaczać – szczególnie, jeśli pracujemy do późna.

Przestrzeń biurowa wzbogacona o akcenty w postaci paneli z mchu nabiera wyjątkowego charakteru.

Panele z mchu - mech chrobotek reniferowy w firmowej recepcji | myMODULO.pl
Mech chrobotek reniferowy w firmowej recepcji

Panele z mchu w kształcie heksagonu | myMODULO.pl
Panele z mchu w kształcie heksagonu

Oczywiście chrobotek to nie jest jedyna propozycja w kolorze zielonym. Ciekawym i funkcjonalnym pomysłem są wspomniane wcześniej panele piankowe. Pełnią one zarówno funkcję dekoracyjną, jak i wygłuszają pomieszczenia. W zestawieniu z neutralnymi szarościami stanowią układ idealny! Panele piankowe dodadzą wnętrzu również ciepła i przytulności. Architekt Agnieszka Wiśnicka znalazła zastosowanie dla piankowych heksagonów jako wykończenie sali konferencyjnej. Soczysta zieleń idealnie komponuje się z neutralnymi szarościami.

Projekt sali konferencyjnej - panele hexa - Agnieszka Wiśnicka | myMODULO.pl
Projekt sali konferencyjnej – panele hexaAgnieszka Wiśnicka

Chcesz wzbudzić radość? Wybierz żółty!

Żółty to ciepły kolor wywołujący pozytywne emocje. Emanuje lekkością i optymizmem. Kojarzy się ze  słońcem i radością. Panele ścienne w odcieniach żółtego dodadzą energii w pochmurne dni. Z oferty myMODULO można wybrać, np. panele tapicerowane wykonywane na zamówienie. W przestrzeniach biurowych warto decydować się na stonowane odcienie żółtego, takie które nie będą męczyć wzroku. Tapicerowane panele ścienne w dowolnym odcieniu koloru żółtego dodadzą ciepła w pomieszczeniu. Panele tapicerowane dodatkowo poprawią akustykę i wygłuszą pomieszczenie.  Panele tapicerowane mogą pełnić również funkcję wygodnych siedzisk.

Przyjemny odcień żółtego w postaci paneli tapicerowanych | myMODULO.pl
Przyjemny odcień żółtego w postaci paneli tapicerowanych

Wygodne siedzisko tapicerowane we wnęce, w przestrzeni firmy BiznesLab w Krakowie (zdj. Agnieszka Śliwińska) | myMODULO.pl
Wygodne siedzisko tapicerowane we wnęce, w przestrzeni firmy BiznesLab w Krakowie (zdj. Agnieszka Śliwińska)

Drugą propozycją mogą być niezwykle praktyczne i wizualnie interesujące panele poliuretanowe Kalithea, dostępne w dowolnej kolorystyce. Świetnie sprawdzą się w salach konferencyjnych, kuchniach, łazienkach czy recepcjach.

Dekoracyjne panele ścienne - Panele 3D Kalithea | myMODULO.pl
Panele 3D Kalithea

W myMODULO pragniemy, aby nasze produkty były odpowiedzią na Twoje potrzeby. Właśnie dlatego – zanim sprzedamy Tobie panele – pytamy o to, jaką rolę i funkcję mają spełniać. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub chcesz rozwiać wątpliwości, skontaktuj się z nami!