fbpx

Blog

Dodano: 16 sierpnia 2022
Jak wykorzystać panele filcowe na ścianę?

Oryginalne dekoracje ścienne na dobre zagościły w domowych oraz biurowych aranżacjach wnętrz. Urządzając przestrzeń coraz częściej decydujemy się na nietypowe oraz nieoczywiste ozdoby, które uatrakcyjniają wygląd, w tym także naszych ścian. Jedną z nich są filcowe panele na ścianę, o których przeczytasz więcej w poniższym wpisie. Tapety, boazerie czy fototapety odchodzą do lamusa przy dekorowaniu […]

Oryginalne dekoracje ścienne na dobre zagościły w domowych oraz biurowych aranżacjach wnętrz. Urządzając przestrzeń coraz częściej decydujemy się na nietypowe oraz nieoczywiste ozdoby, które uatrakcyjniają wygląd, w tym także naszych ścian. Jedną z nich są filcowe panele na ścianę, o których przeczytasz więcej w poniższym wpisie.

Tapety, boazerie czy fototapety odchodzą do lamusa przy dekorowaniu mieszkania lub biura. Architekci wnętrz coraz więcej uwagi poświęcają ścianom, które stanowią bardzo ważny element w każdej przestrzeni. Wśród nietypowych i różnorakich dekoracji ściennych wyróżniamy wiele rodzajów paneli na ścianę. Dzisiaj dowiesz się więcej o panelach filcowych.

Czym jest panel filcowy?

Filc jest naturalnym materiałem, który na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z pokryciem ścian. Jednak ma wiele zalet, dzięki którym może być ciekawym i bardzo wartościowym surowcem, który można zastosować także do ściennych dekoracji.

Zalety paneli filcowych:

  • posiadają właściwości akustyczne, które przydadzą się zarówno w pokoju dziecka, jak i w biurze. Doskonale pochłaniają dźwięk, tłumią pogłos oraz hałas. Dlatego warto pomyśleć o nich w przestrzeni biurowej, kiedy jest potrzeba posiadania wyciszonego i wygłuszonego wnętrza. Podobnie w przypadku pokoju dziecięcego, kiedy to zabawa staje się zbyt hałaśliwa, a rodzice w tym czasie chcieliby mieć odrobinę ciszy i spokoju w pokoju obok.
  • są uniwersalne, co oznacza, że można je wykorzystać jako częściową dekorację ściany (do tego służą różne wzory oraz kolory, spośród których można wybrać i ułożyć wzór dla swojego wnętrza) lub sprawdzą się jako pokrycie całych ścian.
  • wpisują się w trend eko, ponieważ są produktem ekologicznym. W 60% pochodzą z recyclingu, a dokładniej z butelek PET.
  • panele są łatwe w montażu. Wystarczy użyć elastycznego kleju polimerowego, aby zamontować je na ścianie. Docięcie paneli do odpowiedniego rozmiaru także nie będzie problemem.

Warto także wspomnieć, że filc zastosowany do produkcji paneli jest elektrostatyczny oraz bardzo łatwy w czyszczeniu i konserwacji. Jest także ognioodporny – posiada klasę B odporności na ogień.

Panele filcowe na ścianie | myMODULO.pl

Jak wykorzystać panele filcowe w dekoracji ściany?

Panele filcowe mogą stanowić bardzo ciekawy element dekoracyjny ścian. Miękka i przyjemna w dotyku faktura będzie także pozytywnie wpływać na odbiór, szczególnie ze strony dzieci.

Domowe przestrzenie dla paneli filcowych

Panele filcowe znajdą swoje zastosowanie w wielu przestrzeniach domowych. Ze względu na bogaty wybór wzorów oraz kolorów można je wykorzystać zarówno w salonie, sypialni, pokoju dziecka, przedpokoju, domowym biurze czy jadalni. Wszystko zależy od wyobraźni, kreatywności oraz aspektów wizualnych i pomysłów, dzięki którym stworzymy wyjątkową aranżację we wnętrzu.

Panele filcowe mogą być w różnych wzorach. Modny ostatnimi czasy heksagon prezentuje się wyjątkowo w wielu miejscach. Jeśli wybierzesz panel filcowy O!Bubble w kształcie heksagonu, to możesz wybrać z kilku dostępnych możliwości – panel płaski, z prążki, z wypukłym kołem lub z wypukłym heksagonem. Bogata gama barw sprawi, że wybór jednego z nich będzie jeszcze trudniejszym zadaniem. Dlatego polecamy połączenie dwóch lub trzech kolorów, z którego powstanie wyjątkowa kompozycja ścienna.

Biuro urządzone w dekoracje z filcu

Każda firma dbająca o elegancki i zrównoważony wystrój oraz chcąca wspierać działania eko, powinna pomyśleć o zamontowaniu w swoich wnętrzach elementów dekoracyjnych wyprodukowanych w klimacie ekologicznym. Panele filcowe wpisują się w ten nurt idealnie.

Do wyboru jest pięć wzorów paneli filcowych. Ich sposób ułożenia oraz aranżacja zależy od kreatywności oraz dostępnych możliwości. Niekiedy do zagospodarowania, w ramach przestrzeni biurowej, będzie cała ściana, w innym przypadku ściana dekoracyjna w sali konferencyjnej lub przestrzeń przy pojedynczym stanowisku pracy. Do aranżacji biurowych proponujemy panele akustyczne z filcu, które, z racji swoich zalet, sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Najbardziej uniwersalny odcień szarości znajdzie swoje zastosowanie w różnych aranżacjach, ale dostępna jest także gama innych kolorów, pasujących do wielu wnętrz.