fbpx

Blog

Dodano: 11 października 2021
5 pomysłów na wykorzystanie lameli drewnianych

Lamele drewniane stały się hitem w urządzaniu i dekorowaniu wystroju wnętrz. Można je spotkać nie tylko w restauracjach, biurach czy sklepach, ale także w mieszkaniach i domach. Jak wykorzystać lamele drewniane we wnętrzach? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Lamele drewniane są oryginalną dekoracją w formie 3D. To ozdobne elementy, które można zastosować w domu, mieszkaniu czy […]

Lamele drewniane stały się hitem w urządzaniu i dekorowaniu wystroju wnętrz. Można je spotkać nie tylko w restauracjach, biurach czy sklepach, ale także w mieszkaniach i domach. Jak wykorzystać lamele drewniane we wnętrzach? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Lamele drewniane są oryginalną dekoracją w formie 3D. To ozdobne elementy, które można zastosować w domu, mieszkaniu czy biurze. Lamelami nazywamy listwy dekoracyjne, które umieszczane są najczęściej w pozycji pionowej. Ale nie tylko. Można je zamontować na ścianie, suficie lub jako przepierzenie. Wykonane z naturalnej okleiny dębowej, której materiał wydobywa to, co najlepsze z dębowego drewna. Naturalne drewno ociepli każde wnętrze, dlatego lamele można zastosować we wnętrzach urządzonych w różnych stylach.

5 pomysłów na zastosowanie lameli drewnianych

1. Lamele drewniane w przedpokoju

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy w mieszkaniu. W związku z tym staramy się, aby było dobrze urządzone. W przedpokoju najczęściej zależy nam na tym, aby było w nim miejsce na szafę oraz półkę na buty. Niekiedy zmieści się tutaj także ławka do siedzenia. A gdyby tak udekorować przedpokój drewnianymi lamelami? To jedno z popularniejszych miejsc, w którym lamele sprawdzą się doskonale. Przedpokój jest mało ozdobny, a dzięki zastosowaniu w nim lameli, będzie wyjątkowym pomieszczeniem z nutką elegancji.

Lamele drewniane w przedpokoju | myMODULO.pl

zdj. Kalithea

2. Lamele drewniane w salonie

Salon to centralne miejsce w każdym mieszkaniu. Starannie urządzony i dopieszczony w każdym szczególe sprawia, że chętnie spędzamy w nim czas oraz przyjmujemy gości. To pomieszczenie, w którym lamele drewniane będą odnajdywać się znakomicie. W tej przestrzeni można je wykorzystać na dwa sposoby.

Z jednej strony jeśli salon jest połączony z aneksem kuchennym i znajduje się w nim stół jadalniany to lamelami można oddzielić te dwie przestrzenie. Lamele wykorzystamy w wersji pionowej. Przymocujemy je do ściany, która oddzieli strefę wypoczynkową od jadalniano-kuchennej. Lub wybierzemy wersje z przepierzeniem, w której lamele sprawdzą się doskonale. Jednak warto pamiętać, że takie rozwiązania nie sprawdzą się w małych pomieszczeniach, w których kolejna ściana (lub jej część) będzie tworzyć barierę i optycznie zmniejszy wnętrze.

Innym miejscem na zastosowanie lameli drewnianych w mieszkaniu będzie ściana, na której znajduje się telewizor. To niezwykle popularne miejsce w całym domu. Telewizor w salonie jest montowany zazwyczaj na głównej ścianie. W związku z tym chcemy, aby ta ściana była efektowna i robiła piorunujące wrażenie. Lamele zamontowane za telewizorem sprawią, że cała aranżacja będzie unikatowa, a telewizor zostanie jeszcze bardziej wyeksponowany.

Lamele drewniane w salonie | myMODULO.pl

zdj. Kalithea

3. Lamele drewniane w sypialni

Kolejną przestrzenią, w której możemy wykorzystać lamele drewniane będzie sypialnia. Nie do każdej sypialni będą pasować, jednak jeśli zdecydujesz się urządzić swoje wnętrze w klimacie loftowym lub skandynawskim, to taki element dekoracyjny z pewnością będzie pasował. Lamele w sypialni znajdą swoje zastosowanie przede wszystkim w tylnej części łóżka. Ciekawie zaprezentują się właśnie na tej ścianie, przy której ustawione jest łóżko. Mogą także znaleźć się po obu jego stronach tworząc tło dla tapicerowanego zagłówka.

Lamele drewniane w sypialni | myMODULO.pl

zdj. Kalithea

4. Lamele drewniane w łazience

Drewniane lamele znajdą zastosowanie także w łazience. Będą stanowić niezwykłą ozdobę dla ściany znajdującej się np. za toaletą. Wówczas zamontujemy lamele w wersji pionowej. Ale łazienka jest także tym pomieszczeniem, w którym możemy zastosować lamele także na suficie. Uzyskamy w ten sposób bardzo ciekawy wizualnie efekt.

Lamele drewniane w łazience | myMODULO.pl

zdj. Kalithea

5. Lamele drewniane na schodach

Ostatnim pomysłem na wykorzystanie lameli drewnianych będą lamele zastosowane na schodach. Doskonale komponują się z drewnianymi schodami. Montując lamele przy schodach można je umieścić po jednej stronie, wzdłuż schodów prowadzących na górne piętra domu. Dzięki temu uzyskamy efekt oddzielenia schodów od wolnej przestrzeni, a tak zastosowane przepierzenie sprawi, że wchodząc lub schodząc ze schodów będziemy widzieli część pokoju.

Lamele drewniane na schodach | myMODULO.pl

zdj. Kalithea

Zalety lameli drewnianych

Myśląc o wybraniu i zamontowaniu lameli we wnętrzu warto wspomnieć także o ich zaletach. Lamele drewniane marki Kalithea są przede wszystkim starannie wykonane i nie należy ich porównywać do boazerii, która królowała w mieszkaniach w latach 80-tych i 90-tych. Są łatwe w montażu. Zastosowanie naturalnej okleiny sprawia, że estetycznie wyglądają i komponują się z wieloma wnętrzami. Zapewnią wygłuszenie przestrzeni, są dostępne w wielu konfiguracjach, a także pozwolą na stworzenie nowatorskich rozwiązań i unikalnego wnętrza.